Jesteś tutaj:Kultura „Czytadełko dla maluszka” – warsztaty miejskiej książnicy dla najmłodszych
poniedziałek, 04 lipca 2022 08:58

„Czytadełko dla maluszka” – warsztaty miejskiej książnicy dla najmłodszych

  mn
„Czytadełko dla maluszka” – warsztaty miejskiej książnicy dla najmłodszych zdjęcie nadesłane

Współczesny rodzic spragniony jest miejsc, w którym jego dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo. Takim przyjaznymi rodzinom punktami na mapie Gniezna z pewnością są placówki Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna oraz zaprzyjaźniona z gnieźnieńską książnicą BAZA – Centrum Edukacji Kreatywnej.

To właśnie w przyjaznych wnętrzach BAZY odbywały się „Czytadełka dla maluszka” warsztaty czytelnicze prowadzone przez Darię Polus, znakomitą animatorkę, prowadzącą Bazę i Ewę Jaworską, starszego kustosza, koordynatorkę akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Prowadzące starały się przekazać rodzicom i dziadkom, że czytanie to wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka w wieku 0-3 lat. Dziecko nie do końca rozumie znaczenie wszystkich słów, ale słyszy głos i intonację, czuje rytm wypowiadanego tekstu i płynące z niego emocje. Dzięki temu rozwija się intelektualnie i społecznie.

Głośno czytane teksty typu: „Wiosna, lato, jesień, zima” Małgorzaty Strzałkowskiej, ”Bajeczka” Doroty Gellner, ”Słoneczko” Natalii Usenko, ”Ptasi chór” Krzysztofa Wiśniewskiego czy ”Pranie” Marii Konopnickiej itd. były wyjściem do ciekawych zabaw literackich, ruchowych, teatralnych czy plastycznych. Stały się kopalnią pomysłów na interesujące spędzenie czasu z dzieckiem.

To już trzecia tura Czytadełek, która podobnie jak wcześniejsze spotkała się z dużym zainteresowaniem. Widać, potrzebę prowadzenia tego typu zajęć czytelniczych. Wydarzenie odbywało się pod egidą akcji Cała Polska czyta dzieciom. Otrzymało również dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Laboratorium Słowa 2022”.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane