Jesteś tutaj:Kultura „Pierwsza stolica Hip-Hopu” - wystawa i koncert
czwartek, 22 września 2022 15:51

„Pierwsza stolica Hip-Hopu” - wystawa i koncert

  mn

Chcecie poczuć klimat Hip-Hopu sprzed 20 lat? Klimat powstawania pierwszych, gnieźnieńskich rapowych zespołów? Lepszej okazji nie znajdziecie. Zapraszamy na koncert organizowany przez Muzeum Początków Państwa Polskiego pt. „Pierwsza stolica Hip-Hopu”.

Koncert odbędzie się w piątek 23 września 2022 r. o godzinie 18:00 na placu przed Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (od strony ul. Adama Mickiewicza). Wstęp wolny.

Wszystko organizujemy w sąsiedztwie pierwszych w Polsce studiów nagrań, w których powstawały profesjonalne utwory rapowe. Koncert to szansa na posłuchanie na żywo oldskulowego Hip-Hopu oraz obejrzenia klipów gnieźnieńskich ekip breakdance i rapowych (nawet z lat 80.). Całość uzupełnią artyści graffiti, którzy pod sceną tworzyć będą swoje wyjątkowe prace. A dlaczego graffiti? Bo to właśnie tu sztuka ta rozwijała się równie prężnie. Scena, na której występować będą zaproszeni artyści, będzie niska. Widownia w formie koła, nawiązywać będzie do stylistyki Rap Jamów i “sajferów”, które kiedyś tak często odbywały się w Gnieźnie. Tak, tak… dbamy o każdy szczegół, abyście jak najmocniej poczuli urok tamtych czasów.

Podczas koncertu wystąpią: Kuba CE z Norbi-Alkomajster, Szegetz, Ochol (jeden z Autrezów), Kolektyw Fala.

Koncert towarzyszy wystawie realizowanej w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna pt. „Pierwsza Stolica Hip-Hopu”. Tego dnia także ją zobaczycie. Dostępna będzie od 23 września do 2 listopada 2022 r. na placu przy Teatrze.

Przedsięwzięcie wspiera Centrum Kultury Scena to dziwna i Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

Koncert odbywa się w ramach projektu “Interaktywne Muzeum Gniezna 2022. Niepodległość na ulicach”, dofinansowanego ze środków Rządowego Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej" oraz dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane