Jesteś tutaj:Kultura Muzeum Mojego Podwórka nagrodzone!
sobota, 25 kwietnia 2015 11:45

Muzeum Mojego Podwórka nagrodzone!

 

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy otrzymało nagrodę Sybilla 2014 za Wydarzenie Muzealne Roku 2014 w kategorii edukacja.

W trakcie Kongresu Muzealników Polskich, który odbył się w miniony czwartek i piątek w Łodzi, rozwiązany został konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2014. Jest to najważniejsza nagroda, jaką mogą zdobyć placówki muzealne w Polsce.

Decyzją jury, w kategorii edukacja nagrodę zdobyło Muzeum Mojego Podwórka, które było akcją społeczno-edukacyjną, zorganizowaną przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Przypomnijmy, że całe wydarzenie miało miejsce w ubiegłym roku, na przełomie maja i czerwca. W trakcie tego drugiego miesiąca, na podwórku posesji przy ul. Słomianka, w jednym z mieszkań otwarte zostało muzeum, opowiadające o historii tego miejsca, zawierające liczne zdjęcia, mapy i opowieści zawarte w eksponatach. W akcję włączyli się pracownicy MPP na Lednicy, regionaliści i animatorzy, ale przede wszystkim mieszkańcy samego podwórka. Wydarzenie przyciągnęło uwagę mediów ogólnopolskich.

W imieniu redakcji gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu opowiadającego o realizacji projektu:

Zobacz także:

Odkrywają historię swojego podwórka

Duch historii na podwórku

Podwórkowy projekt zakończony

2 komentarzy

  • Link do komentarza godzilla sobota, 25 kwietnia 2015 12:14 napisane przez godzilla

    Brawo!!! gratulacje!!

  • Link do komentarza z centrum sobota, 25 kwietnia 2015 12:04 napisane przez z centrum

    Gratulacje. Jak widać nietuzinkowe pomysły są w cenie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane