Jesteś tutaj:Kultura Spróbuj na Trzeźwo i KFA
piątek, 05 czerwca 2015 09:47

Spróbuj na Trzeźwo i KFA

 

Zbliża się kolejna odsłona koncertu z cyklu „Spróbuj na Trzeźwo”, a także Królewskiego Festiwalu Artystycznego.

Już w najbliższą sobotę 6 czerwca fani hip-hopu będą mogli uczestniczyć w koncercie takich gwiazd tej muzyki jak Słoń i Mikser. - Pomysłów było kilka kogo zaprosić no i postanowiliśmy postawić na Słonia i Miksera, którzy będą promować swoją nową płytę Demonologia II. Wybór był nieprzypadkowy , bo chodziło też o to, żeby przyszło jak najwięcej młodych osób, które by mogły doświadczyć tej idei spróbowania na trzeźwo. Mogą zobaczyć jak to jest bawić się bez używek. Odbiór koncertu w takim wypadku też jest inny - mówił Tomasz Chełek, organizator koncertu.

Jak sama nazwa koncertu mówi, biletem wstępu jest trzeźwość. Każdy kto będzie chciał posłuchać muzyki Słonia i Miksera, a także kilku gnieźnieńskich składów takich jak CZB, Miły ATZ, czy Parafia i przejdzie test alkomatem na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. - Artyści popierają taką idee i bardzo chętnie biorą udział w tych koncertach - mówi. Koncerty rozpoczną się od godziny 16:00.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Z tej okazji 11 czerwca odbędzie się wystawa Anny Farman pod tytułem "Światło potworki". - Anna Farman związana z MOK-iem jest już od ponad piętnastu lat. Od tego czasu wpisuje się niemal w każde działania organizowane przez MOK. Pokaże fotografię niezwykłą, która jest retrospektywą jej twórczości, ponieważ będą to zdjęcia otworkowe. Otworki, czyli zdjęcia wykorzystywane bez użycia obiektywu. Wernisaż będzie wyjątkowy, bo każdy będzie mógł sam zobaczyć, jak robi się takie zdjęcia. Będą też zabawy ze światłem i uczestniczenie w zadaniach, które przygotowała dla nas artystka. Będą też krótkie filmy, czyli tak zwane time lapse - mówiła kuratorka wystawy Iwona Wiśniewska. Wernisaż odbędzie się 11 czerwca o godzinie 18:00 w Dużej Galerii MOK-u.

Tradycyjnie w MOK-u odbędzie się podsumowanie sezonu artystycznego pracowni plastycznej. Swoje prace zaprezentują trzy sekcję: Klub Plastyka, Pracownia Witrażu oraz sekcja Haftu Artystycznego. Wernisaż odbędzie się 16 czerwca o godzinie 17:00 w holu MOK-u.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane