Jesteś tutaj:Kultura Koncert na trzeźwo
poniedziałek, 08 czerwca 2015 17:28

Koncert na trzeźwo

 

W miniony weekend miała miejsce kolejna odsłona koncertu z cyklu „Spróbuj na Trzeźwo”, której organizatorem jest Fundacja Młodzi w Uzależnieniu z Gniezna.

„Spróbuj na trzeźwo” to inicjatywa, która ma pokazać w szczególności młodym osobom, że można bawić się bez alkoholu. Wstęp na koncerty jest darmowy pod warunkiem, że uczestnik przejdzie pozytywnie test alkomatem na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak przyznaje organizator koncertów Tomasz Chełek w ciągu tych kilku edycji tylko około 10 osób próbowało wejść na koncert pod wpływem. Zostali poinformowani, że warunkiem uczestnictwa w nim jest trzeźwość.

Kolejna odsłona akcji przygotowana została dla fanów hip-hopu, bo tych w Gnieźnie podobno jest najwięcej. Oprócz lokalnych, młodych wykonawców takich jak CZB, Parafia i Miły ATZ wystąpiła gwiazda wieczoru, czyli Słoń i Mikser, którzy w naszym mieście promowali swoją nowa płytę Demonologia II.

Tak jak zakładali organizatorzy największą część widowni stanowili młodzi ludzie w wieku gimnazjalno-licealnym. Odbyło się bez incydentów, a widownia po raz kolejny pokazała, że można pójść na koncert i bawić się na nim bez alkoholu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane