wtorek, 09 czerwca 2015 12:00

Muzeum czeka na przyjaciół

  Materiał nadesłany

„Jesteśmy dla ludzi i chcemy tworzyć muzeum z ludźmi” – taki kierunek rozwoju przyświeca Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Nadszedł czas na kolejne działanie wzmacniające relacje między Muzeum, a jego publicznością. Gnieźnieńscy muzealnicy powołują do życia Klub Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego i zapraszają do niego wszystkich, którzy chcą aktywnie zaangażować się w działalność instytucji. Pierwsze spotkanie z klubowiczami odbędzie się już w najbliższy czwartek o godz. 17.00.

Inicjatywa powołania Klubu Przyjaciół MPPP wynika przede wszystkim z potrzeby umożliwienia spotkania się ze sobą osób, dla których gnieźnieńskie Muzeum jest ważnym miejscem – nie tylko na mapie naszego miasta, ale i całego kraju. Część z nich już wielokrotnie wspierało instytucję przy realizacji jej projektów, inni przy okazji rozmów i spotkań z muzealnikami sygnalizowali chęć zaangażowania się w działalność Muzeum. Teraz wszyscy, którzy chcieliby przyłączyć się do muzealników i stworzyć lokalną grupę wsparcia dla instytucji, mogą złożyć deklarację członkowską i stać się jednym z Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Na jakich zasadach odbywać się będą spotkania klubowiczów, zależy od nich samych, od ilości zapisanych osób, ich wieku i możliwości zaangażowania się w życie Muzeum. Jedynym warunkiem funkcjonowania Klubu jest aktywny udział jego członków, którzy sami będą planować kolejne spotkania kierując się własnymi pomysłami i potrzebami, oczywiście przy wsparciu muzealników. Wszystko po to, aby role gospodarzy i gości z czasem się zatarły.

Stałym punktem każdego ze spotkań klubowiczów będzie rozmowa na temat bieżącej działalności Muzeum i jego planów. To moment, w którym Przyjaciele będą mieli szansę wyrażenia swojej opinii na temat realizowanych przez muzealników projektów, ale również czas na szukanie sposobów na współpracę przy ich realizacji. Uczestnictwo w Klubie, oprócz satysfakcji w współtworzeniu ciekawych projektów, oferuje również możliwość skorzystania ze specjalnych pakietów promocyjnych.

Wszelkich informacji na temat spotkania i zasad działania Klubu udziela jego koordynator - pani Marta Karalus-Kuszczak (t. 61 426 46 41 w. 221). Zachęcamy również do skorzystania z kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Regulamin i karta członkowska na: http://www.mppp.pl/pl/aktualnosci/137

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane