Jesteś tutaj:Kultura Ekologia w plastyce
środa, 10 czerwca 2015 10:03

Ekologia w plastyce

 

W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica miało miejsce wręczenie nagród laureatom X Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

„Bycie eko czyni nas lepszym” - taki był temat tegorocznego konkursu na pracę plastyczną, na który ostateczni wpłynęło 60 prac. Technika była przeróżna, a do wykonania prac wykorzystane zostały rozmaite materiały. Młodzi artyści nie ograniczali się tylko do użycia farb, czy kredek, ale jak przystało na „bycie eko” wykorzystali recykling.

Na wernisażu prac obecna była także starosta Beata Tarczyńska, która tymi słowami wyraziła ważność tego typu konkursów. - Gratuluje wszystkim laureatom, bo ważne jest żeby te prace były dostępne i oglądane, żebyśmy mogli podziwiać waszą pomysłowość. Trzeba też docenić prace opiekunów, którzy przy ich tworzeniu na pewno służyli wam pomocą. O ekologii trzeba mówić często. Ten świat zależy właśnie od nas i mamy na to wpływ jak on będzie się kształtował i na jak długo nam starczy. To jest bardzo ważne, żebyśmy tego naszego świata nie zniszczyli.

I miejsce zdobył Adam Konior ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 z Gniezna, II miejsce zajął Krystian Maciejewski Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 Gniezno, a III miejsce Krystynie Kubasik z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane