Jesteś tutaj:Kultura „Współczesnemu światu nie są potrzebni idealiści”
czwartek, 11 czerwca 2015 18:41

„Współczesnemu światu nie są potrzebni idealiści”

 

Taka teza została postawiona podczas debaty oksfordzkiej, która odbyła się w ramach projektu „Don Kichot 400 lat później”.

Od kilku dni w Gnieźnie realizowany był projekt „Don Kichot 400 lat później” przygotowany w ramach IV Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Inicjatorem projektu był Aleksander Schmidt, a w przygotowanie go włączyły się Anna Kurzeja-Pluta i Joanna Graczyk, nauczycielki z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Elżbieta Sobecka z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej.

Debata oksfordzka, w której udział wzięli uczniowie pierwszych i drugich klas II LO, była ostatnim etapem projektu. Propozycja i opozycja przedstawiała swoje argumenty do tezy: „Współczesnemu światu nie są potrzebni idealiści, tacy jak Don Kichot”. Dwie strony wygłaszały swoje racje broniąc bohatera dzieła Cervantesa, albo negując jego odrealnione postępowanie.

Tego tez dnia został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny, którego temat brzmiał „Don Kichot wczoraj i dziś”. Zdjęcia musiały nawiązywać do tej postaci. Przeważająca większość młodych fotografów przedstawiła współczesnego Don Kichota z wiatrakami. Tylko jedna fotografia wyłamywała się z tego schematu pokazując radnego Krzysztofa Modrzejewskiego w czasie oprowadzania po parowozowni podczas Dni Pary.

Wszyscy uczestnicy projektu zostali nagrodzeni. Każdy w z nich choć w jakimś stopniu został zachęcony do sięgnięcia po przygody Don Kichota i jego giermka Sancho Panse.

1 komentarz

  • Link do komentarza blokers piątek, 12 czerwca 2015 09:03 napisane przez blokers

    Czy wiadomo kto został giermkiem Modrzejewskiego? Elantowski? hahaha

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane