Jesteś tutaj:Kultura Wakacje dla ciekawskich
czwartek, 02 lipca 2015 10:35

Wakacje dla ciekawskich

 

W Centrum Kultury Scena to Dziwna trwają zajęcia prowadzone przez Agnieszkę Dąbek z Akademii Nauki. Łączą w sobie przyjemne z pożytecznym.

Akademia Nauki prowadzi tygodniowe zajęcia dla dzieci ciekawych świata. Oprócz zabaw uczą się interesujących rzeczy, rozwiązują łamigłówki, a nawet przeprowadzają eksperymenty. Same dzieci przyznają, że wszystko im podoba się na równym poziomie i każdy dzień zaskakuje ich czymś nowym, na przykład grą plenerową w podchody. Az trudno uwierzyć, że dzieci wcześniej tej zabawy nie znały.  

Zajęcia podzielone są na kilka bloków – jest czas na naukę połączoną z zabawą, są wyjścia na dwór, a także gry plenerowe. Będzie też wyjazd poza miasto. – Dla dzieci przygotowaliśmy przede wszystkim gry i zabawy naukowe. Poznają tajemnice różnych, starożytnych cywilizacji, dowiedziały się jak budowano piramidy, co to jest szyfrowanie, mozaika. Są też zabawy typowo kolonijne. Dzieci pojadą także do Poznania i tam zwiedzą stadion Lecha Poznań, czy odwiedzą muzeum – mówiła prowadząca zajęcia Agnieszka Dąbek.

Akademia Nauki jest przeznaczona dla dzieci od 6 do 12 roku życia. Drugi turnus dla „ciekawskich dzieci” ruszy w następnym tygodniu.  

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane