Jesteś tutaj:Kultura MOK wychodzi na Rynek
piątek, 03 lipca 2015 12:09

MOK wychodzi na Rynek

 

Mimo, że 61 sezon kulturalny dobieg w MOK-u końca, to ośrodek nie zaprzestaje swych działań w okresie wakacyjnym. Aktywny będzie zwłaszcza na Rynku.

Królewska Szkoła Tańca rusza od poniedziałku 6 lipca i potrwać ma dwa tygodnie. Wszyscy chętni każdego dnia będą mogli nauczyć się różnych rodzajów tańca. – Oferta jest bardzo szeroka, bo będzie tango, taniec towarzyski, salsa, maraton zumby, będzie też skakanie na trampolinach. Połączyliśmy siły ze wszystkimi szkołami tańca istniejącymi w Gnieźnie – mówiła Iwona Piechocka-Jóźwiak instruktorka z MOK-u.
Jedną ze szkół, która będzie dawała lekcja podczas Królewskiej Szkoły Tańca jest „Passion of Dance”. – Zaproponujemy dwa tańce. Pierwszym z nim będzie westco swing, czyli taka premiera tutaj w regionie. Drugim jest Discofox, czyli popularnie zwany dwa na jeden. Oba gatunki należą do tańca użytkowego, to znaczy, że możemy go wykorzystać do 80% utworów, które słyszymy na przykład w radiu – mówił Marcin Kuźlak.
W kursie tańca będzie można uczestniczyć codziennie od godziny 17:00. Pierwszym tańcem, którego będzie można się nauczyć to swing. Będzie to premiera w Gnieźnie, bo jeszcze żadna szkoła nie proponowała wcześniej nauki tego tańca.

Dzierganie w miejscach publicznych to kolejna inicjatywa proponowana na wakacje. W niedziele na rynku zacznie się w niedzielę 5 lipca o godzinie 12:00. – Taka inicjatywa odbywa się na całym świecie, dlatego zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu i pokazania swojej pasji. Rękodzieło przeżywa swój renesans i tworzone są wspaniałe rzeczy. Zapraszamy absolutnie wszystkich, którzy chcą wspólnie się spotkać i zrobić coś ciekawego. W tej chwili nie ma już tej przysłowiowej dziergającej babci. Na drutach robią nawet mężczyźni. Najbardziej znany jest Stephen West, który tworzy niesamowite kreacje – mówiła Joanna Michalak.

Od 7 do 14 sierpnia sierpniu MOK zaproponuje Tydzień w służbie miastu i społeczeństwu, czyli promowanie służb mundurowych. – Każda jednostka w poszczególnych dniach prezentowałaby siebie oraz swoja prace i działania. Będą mogli się pochwalić sprzętem obecnym i historycznym. Myślę, że będzie to atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i turystów - mówi Dariusz Pilak dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

7 komentarzy

 • Link do komentarza wiki wtorek, 18 sierpnia 2015 19:09 napisane przez wiki

  A wcześniej nie było tam knajpy?

 • Link do komentarza Iwona poniedziałek, 06 lipca 2015 10:39 napisane przez Iwona

  Pilak dlaczego ze swoją kulturą nie przeniesiesz się do doliny pojednania? Pokaż na co cię stać? Bo z tego co usłyszałam teren został okratowany. Za chwilę napiszą teren na sprzedaż! Kupiec gruntu znany?!

  Ładne lody kręcicie!

 • Link do komentarza gorąca platforma poniedziałek, 06 lipca 2015 10:23 napisane przez gorąca platforma

  Czy Marcin Kuźlak to były goniec z biura Gruszczyńskiego?

  Pilak a ja słyszała, że petentów przyjmujesz na zapisy. Chłopie w kulturze trzeba być giętkim.

 • Link do komentarza Zbych poniedziałek, 06 lipca 2015 08:47 napisane przez Zbych

  Na mieście gadają, że POdobno były starosta, a obecny dyrektor MOK zebranie zrobił z pracownikami. Pytał między innymi kto pali. Że teraz paczka papierosów to 12 zł - z kontekstu wyszło, że dobrze zarabiają pracownicy bo ich stać na papierosy.

 • Link do komentarza ciekawski sobota, 04 lipca 2015 10:47 napisane przez ciekawski

  Ad baletnica - czy sa zachowane przepisy odległości tego alkoholowego lokalu od koscioła i szkoły nr 2 i 5? A moze już one nie obowiązuje w Gnieźnie? Czy może mi ktos to wytłumaczyć?

 • Link do komentarza baletnica piątek, 03 lipca 2015 21:50 napisane przez baletnica

  MOK wynajął najlepszy lokal na knajpę, to musi działac pod chmurką. Rozumiecie coś z tego?

 • Link do komentarza pacjeny piątek, 03 lipca 2015 12:39 napisane przez pacjeny

  nie znam Stephena Westa ale za to Dariusz Pilak jest mi dziwnie znany

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane