Jesteś tutaj:Kultura Hip-hop to nie tylko muzyka
poniedziałek, 06 lipca 2015 17:09

Hip-hop to nie tylko muzyka

 

W dwóch miejscach na terenie Gniezna pojawiło się nowe graffiti. Nie są one jednak aktem wandalizmu, a częścią pewnej akcji.

„Weekend Leniwych Kotów” to festiwal kultury hip-hop, który odbył się w naszym mieście. Stowarzyszenie G:15 zaangażowało do tego projektu przedstawicieli elementów hip-hopu, którymi oprócz muzyki jest taniec, czy graffiti.

To właśnie nad tym artystycznym aspektem G15 wraz z grafficiarzami z innych miast Wielkopolski pracowali w sobotę podczas Graffity Jam. Przez kilka godzin na murze obok Teatru im. Aleksandra Fredry i na tyłach Miejskiego Ośrodka Kultury powstawały malunki. Łącznie zrealizowano kilka prac różnych twórców. Jak mówili przedstawiciele stowarzyszenia, działania te miały pokazać mieszkańcom, że graffiti to coś więcej niż tylko bohomazy na murach, które dewastują budynki.

Podczas Graffiti Jam prowadzone były także warsztaty Breaking'u, tańca popularnie nazywanego Breakdance z Outlawz Crew, który wszystkim chętnym zaprezentował je od podstaw.

Ostatnim elementem, kończącym Weekend Leniwych Kotów był tzw. pięciobój hip-hopowy, na który składał się breakdance, graffiti, Rap, DJ'ing i wiedza. Pod budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego każdy chętny mógł zmierzyć się w tym temacie z przedstawicielami stowarzyszenia.

Warto nadmienić, iż Stowarzyszenie G15 było obecne przy otwarciu Międzynarodowego Turnieju Koszykówki, tym samym zmieniając pozytywnie oblicze gnieźnieńskiego Rynku.

3 komentarzy

  • Link do komentarza anna wtorek, 07 lipca 2015 08:01 napisane przez anna

    Szajs.

  • Link do komentarza Olas poniedziałek, 06 lipca 2015 21:40 napisane przez Olas

    Hip Hop to nie muzyka hip Hop to zycie

  • Link do komentarza mamusia poniedziałek, 06 lipca 2015 17:33 napisane przez mamusia

    Z pełnym szacunkiem,ale poziom przedstawianego obecnie w Gnieźnie HIP HOPU jest o kilka poziomów niższy niż to można było zobaczyć u nas 15 lat temu. Graffiti to chyba dzieci w wieku 8-10 lat "malowały" :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane