Wydrukuj tę stronę
wtorek, 07 lipca 2015 19:03

Kameralnie i z uśmiechem

 

Na blisko dwie godziny, główny plac miasta zamienił się w Muzyczny Rynek. Mimo upału, przybyło liczne grono słuchaczy.

Wydarzenie, które odbywało się w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego, było wyjątkową imprezą. Przede wszystkim dlatego, że przed publicznością wystąpiło grono artystów, na które składali się liczni gnieźnianie, ale nie tylko. Przede wszystkim byli to uczestnicy drugiego kursu muzycznego „Zagraj z mistrzem”. Ponadto całe niedzielne spotkanie poprowadził Krzysztof Kiełpiński, znany artysta kabaretowy, który w wyjątkowy sposób integrował się z publicznością i angażował ją do „współuczestnictwa” w wydarzeniu.

Zgromadzeni na Muzycznym Rynku mogli wysłuchać m.in. takich utworów jak „Banderie z usity h – moll” Jana Sebastiana Bacha, w wykonaniu na cztery flety, „Tańce rumuńskie” B. Bartoka, „Taniec z szablami” z baletu Gajane autorstwa Arama Chaczaturiana czy motyw tańca pastuszków z baletu „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego. W sumie wykonanych zostało kilkanaście wyjątkowych utworów instrumentalnych. Ponadto pojawiły się także piosenki z repertuaru Anny German. Później usłyszeć można było „Por una cabeza” C. Gardela na flet, skrzypce i fortepian, którym towarzyszył taniec dwóch par z gnieźnieńskiej szkoły tańca Balance.

Na koniec pojawiła się bardziej „współczesna klasyka” - tematy z filmów „Gwiezdne wojny”, „James Bond” czy „Copacabana”, zagrane na 8 utworów. Jako ostatni zagrano „Kanon” J. Pachbela, w którym wystąpili wszyscy uczestnicy kursu oraz pedagodzy.

Galeria