Jesteś tutaj:Kultura Poszli „Drogą Wyobraźni”
piątek, 17 lipca 2015 11:15

Poszli „Drogą Wyobraźni”

 

Ciekawy spektakl przedstawili członkowie projektu, w którym dzieci i młodzież uczyli się pozytywnych postaw względem osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych RAZEM zaprosiło do współpracy Centrum Kultury Scena to Dziwna, by stworzyć wspólne dzieło, którego finał odbył się 16 lipca w sali widowiskowej eSTeDe. Projekt "Droga Wyobraźni...!" zakładał integrację dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną z dziećmi i młodzieżą. Dzięki współfinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego udało nam się zaproponować bogatą ofertę warsztatową naszym uczestnikom. Przeszli oni bowiem w krótkim czasie przez szereg warsztatów: stolarski, krawiecki, scenografii, witrażu, kulinarny, dźwiękowy i teatralny, by stworzyć to przedstawienie. Cel integracji, o który najbardziej nam chodziło, został zrealizowany w 100%.

Czwartkowa premiera to historia człowieka, którzy w swoim życiu postępuje bardzo odtwórczo, mechanicznie, bez polotu. Zauważa jednak, że ludzi, którzy w swoim życiu posługują się od czasu do czasu kreatywnością, są bardziej uśmiechnięci, zadowoleni. Przeprowadzając wewnętrzną rozmowę ze swoim "Ja", postanawia zajrzeć wgłąb siebie, by poszukać wyobraźni. W trakcie wyprawy doświadcza i poznaje swoje zmysły, by w finale dostać się do wymarzonego celu. Przedstawienie ma znamiona interaktywności z publicznością, dlatego też podczas spektaklu każdy widz mógł posmakować, usłyszeć, poczuć, zobaczyć - doświadczając tym samym tego samego, co główny bohater.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane