Jesteś tutaj:Kultura Taniec opanował Rynek
sobota, 22 sierpnia 2015 13:58

Taniec opanował Rynek

 

Każdy gnieźnianin pod okiem najlepszych tancerzy z Europy mógł nauczyć się różnych tańców ludowych. Wszystko to na warsztatach w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego.

Po raz siódmy do Gniezna zawitały zespoły folklorystyczne z Cypru, Macedonii, Słowacji, Turcji, Białorusi, Grecji i Holandii. Prawie 300 tancerzy wystąpiło na Rynku prezentując folklor swoich krajów. Jednak przed tym wydarzeniem zaprosili mieszkańców Gniezna do wspólnej zabawy i poznawania różnych tańców ludowych.

Płyta rynku została opanowana przez folklor i muzykę z różnych zakątków. Gnieźnianie chętnie przyłączyli się do wspólnego tańca.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane