Jesteś tutaj:Kultura Myśliwskie, rodzinne biesiadowanie
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 09:03

Myśliwskie, rodzinne biesiadowanie

 

Tropienie zwierzyny, rozpoznawanie roślinności, a także ucztowanie przy akompaniamencie myśliwskiego rogu. To czekało wszystkich, którzy przybyli do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

W ramach „Łowieckich psot i pychot”, wszyscy sobotni goście w Małym Skansenie mogli dobrze się zabawić, dowiedzieć się interesujących rzeczy o leśnictwie, myślistwie i hodowli, a także spróbować wielu smakołyków, przygotowanych na tę okazję.

Zwiedzający, wśród których przeważały rodziny z dziećmi, nie mogły narzekać na nudę – tego dnia pogoda bardzo dobrze dopisała wydarzeniom na świeżym powietrzu. Dzięki temu, pracownicy Muzeum mogli spokojnie z grupami najmłodszych gości, uczestniczyć w wielu zabawach związanych z rozpoznawaniem zwierząt, szukaniem owoców leśnych, rozpoznawaniem ich po zapachu czy strzelaniem z łuku. Najważniejszym jednak w tym wszystkim było przebywanie na łonie natury.

Ponadto odbywały się specjalne warsztaty budowy budek dla ptaków, identyfikacją śladów zwierząt na ziemi czy inne gry i zabawy, przygotowane przez Nadleśnictwo Gniezno oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Nie zabrakło także wypiekania podpłomyków, próbowania zupy z pokrzyw czy innych „naturalnych” produktów.

Smaku całości zaś dodawała uczta myśliwska, gdzie każdy mógł za opłatą spróbować bigosu oraz najróżniejszego mięsiwa (przygotowanego przez Karczmę na Lednicy), którego smak wychwalali wszyscy uczestnicy biesiady. W trakcie kosztowania tych specjałów, specjalny pokaz dźwięków myśliwskich, odgrywanych na rogach, zaprezentowali przedstawiciele 92. Koła Myśliwskiego w Skorzęcinie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane