Jesteś tutaj:Kultura „Scena to Dziwna” w nowym sezonie
wtorek, 08 września 2015 18:15

„Scena to Dziwna” w nowym sezonie

 

Wrzesień rozpoczyna nowy sezon w ośrodkach kultury. Nie inaczej jest w Centrum Kultury eSTeDe, gdzie ruszają sekcje warsztatowe i artystyczne.

Scena To Dziwna nie zaprzestała swojego działania w okresie wakacyjnym, bowiem odbywały się m.in. kolonie z Akademią Nauki, warsztaty integracyjne „Droga wyobraźni…”, Klub Karate Inochi Gniezno organizował w sierpniu akcję „Zacznij latem trenować karate”, a nie zapomniano też o starszych osobach i w lato przewidziane były dla nich zajęcia gimnastyczne. W ćwiczeniach brały udział osoby od 50 roku życia wzwyż. Wartym odnotowania była ósma edycja Festiwalu Akademia Gitary, oraz trzecia odsłona Wojewódzkiego Festiwalu „Warsztat też zaśpiewa”, podczas którego osoby z niepełnosprawnością wykonywały piosenki z repertuaru Kasi Wilk, także goszczącej na festiwalu.

We wrześniu Centrum Kultury Scena to Dziwna wychodzi do mieszkańców Gniezna z interesującymi propozycjami dla każdego przedziału wiekowego.  To między innymi formacje taneczne, zajęcia sportowe, scena perkusji, gitary elektrycznej i klasycznej, fotografia, czy zajęcia plastyczne. Wszystkie oferowane warsztaty są bezpłatne oprócz dwóch sekcji komercyjnych, do których należą zajęcia karate i Akademia nauki.

Swego działania nie zaprzestaje także Powiatowa Orkiestra Dęta, która w nowym sezonie poszukuje muzyków, którzy mogliby dołączyć w jej szeregi. – Największym problemem z jakim się borykamy jest brak muzyków. Dlatego czekamy na osoby, które potrafią grać i zawsze chciały grać w orkiestrze – mówił prezes orkiestry Tomasz Słomiański. Zgłaszać się można w eSTeDe, bądź bezpośrednio na próbach orkiestry w piątki od godziny 18:00. Podobna sytuacja ma się z chórem Metrum oraz zespołem wokalnym Ad Libitum. Te dwie grupy także prowadzą rekrutacje nowych członków.

20 września przypada Międzynarodowy Dzień Pokoju. Centrum Kultury eSTeDe wraz z Januszem Kocjanem  organizuje ten dzień w amfiteatrze i na terenie ogrodu ośrodka: – Wraz z młodzieżą z gimnazjum stwierdziliśmy, że warto się przyłączyć do dnia szerzącego pokój. Sytuacja, która dzieje się na świecie skłania do takich działań. Na początku dzieci wymyśliły piosenkę o pokoju, ale stwierdziły, że to jest za mało. Chcemy zachęcić inne szkoły i mieszkańców do działania, stworzyliśmy też stronę internetową, która może dotrzeć do wszystkich. Chcemy ją przetłumaczyć na kilka języków. W eSTeDe i na Rynku chcemy zorganizować koncerty, piosenki, taniec belgijski, czy projekcie filmów. O godzinie 18:00 zabrzmią dzwony. 21 września dzień ten będzie obchodzony w szkole. Chcemy, żeby Gniezno było przykładem dla Polski – mówił Janusz Kocjan.

1 komentarz

  • Link do komentarza European Bass Player wtorek, 08 września 2015 18:24 napisane przez European Bass Player

    Oferuję prowadzenie warsztatów Realizacji Dzwięku. Prowadziłem takie warsztaty podczas ostatniego Festiwalu Meskalina w Środzie Wielkopolskiej, które były bardzo popularne. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt przez mój 'Fan Page' http://www.facebook.com/EuropeanBassPlayer
    ***
    Były wykładowca Reżyserii Dzwięku z California Recording Institute w San Francisco.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane