Jesteś tutaj:Kultura Wrześniowe inicjatywy MOK-u
czwartek, 17 września 2015 14:11

Wrześniowe inicjatywy MOK-u

 

Przez najbliższe dni w Miejskim Ośrodku Kultury będzie się wiele działo. Już dziś odbędzie się wykład dra Leszka Wetesko, a w weekend MOKtoberfest.

W czwartek 17 września zapraszamy do MOK-u na wykład dr Leszka Wetesko pod tytułem "Słów kilka o rytuale wynoszenia na tron władców we wczesnym średniowieczu". – Temat koronowania władców jest bliski Gnieźnianom, bo pięć z nich miały mieście w naszym mieście. Niestety w źródłach prawie nic nie zachowało się na ten temat. Możemy pokusić się o wyobrażenie sobie tych koronacji, o tym jak byt koronacyjny się kształtował. Osoby, które przyjdą na wykład mogą się zdziwić, bo dowiedzą się, że nie było w tym wielkiej ideologii – mówił dr Leszek Wetesko. Wykład odbędzie się w sali widowiskowej o godzinie 18:00.

W poniedziałek 21 września o godzinie 16:00 swój wieczór autorski będzie miała Daniela Zybalanko – Jaśko, która zaprezentuje swój najnowszy tomik poezji „Drugi brzeg”. Wieczór ubogaci Michalina Rodak związana z Teatrem Fredry, a o część muzyczną zadba Natalia Braciszewska-Kijak.

Jeszcze w weekend 19 i 20 września w Miejskim Ośrodku Kultury będzie działo się wiele. W sobotę wielkie święto piwa, czyli MOKtoberfest oraz Konkurs modelarski. Oprócz tego w niedzielę 20 września w ramach Międzynarodowego Dnia Pokoju odbędzie się internetowy turniej szachowy, czyli wydarzenie, do którego Gnieźnieński Klub Szachowy przystępuje po raz pierwszy. Każdy, kogo pasją są szachy może dołączyć do reprezentacji Gniezna z zawodnikami „Reszty Świata”. Swój udział zapowiedzieli już renomowani zawodnicy z kraju i zagranicy. Wystarczy zalogować się na popularnym serwisie gier Kurnik i grać, albo kibicować. Więcej informacji na stronie LKS Chrobry Gniezno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane