Jesteś tutaj:Kultura Koncert Antoniny Krzysztoń
niedziela, 20 września 2015 14:48

Koncert Antoniny Krzysztoń

 

26 września w Centrum Kultury eSTeDe odbędzie się koncert Antoniny Krzysztoń z okazji 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.

Antonina Krzysztoń zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Hali Oliwii w Gdańsku. Ten debiut zaowocował współpracą z kabaretem „Pod Egidą”. Po ogłoszeniu stanu wojennego zaczęła występować nieoficjalnie w mieszkaniach prywatnych, kościołach i wybranych klubach studenckich. W drugim obiegu ukazały się jej trzy pierwsze wydawnictwa. Występowała i występuje na wszystkich najważniejszych imprezach związanych z poezją śpiewaną.

W listopadzie 1993 roku piosenka Perłowa Łódź zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki. To spowodowało, że Antonina stała się wykonawcą znanym szerszej publiczności. Jej piosenki, mimo iż dokładnie określone światopoglądowo trafiały i trafiają do ludzi o różnych przekonaniach. Raczej stara się szukać tego co nas łączy i nie oceniać, raczej rozważać, zapraszać do zadumy i dialogu. Korzysta z folkloru, który kocha co wyraźnie słychać w jej balladach. Antonina jest nie tylko twórcą muzyki do większości piosenek, które śpiewa, ale także autorką tekstów.

Bezpłatne zaproszenia na koncert Antoniny Krzysztoń  do odbioru w CK eSTeDe od 22 września. Koncert w sobotę 26 września rozpocznie się o godzinie 20:00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane