Jesteś tutaj:Kultura FLAPJACK w sobotę w Młynie!
środa, 23 września 2015 11:23

FLAPJACK w sobotę w Młynie!

 

Flapjack w swoim brzmieniu łączy gatunki takie jak thrash metal, hardcore i rapcore. Zespół zajmuje istotne miejsce w historii polskiej muzyki rockowej, a w najbliższa sobotę będzie można ich zobaczyć w Młynie.

Zespół powstał w 1993 roku z inicjatywy ówczesnych członków grupy Acid Drinkers – Macieja „Ślimaka” Starosta (w AC gra do dziś) oraz Roberta „Litzy” Friedricha (obecnie lidera Luxtorpedy). Po nagraniu z Acid Drinkers płyty Vile Vicious Vision (która w ich mniemaniu nie miała pożądanej mocy i energii), postanowili stworzyć projekt, który zaspokoi potrzebę mocniejszego grania. Nazwa oznacza w języku angielskim naleśnik. W jednym z wywiadów Ślimak powiedział: ”Nasze mózgi po grze w zespole Acid Drinkers wyglądają jak naleśniki”.

Grupa przez ponad 20 lat istnienia nagrała cztery płyty -  Ruthless Kick (1994), Fairplayn(1996), Juicy Planet Earth (1997) oraz ostatnią z 2012 roku Keep Your Heads Down.

W latach 2003 – 2011 kapela dawała koncerty doświadczając jednocześnie zmian składu. 16 sierpnia 2011 FLAPJACK zagrał jako support przed zespołem DEFTONES, a jesienią tego roku jako gość specjalny podczas trasy ILLUSION: 1 października w Katowicach (Spodek), 5 listopada w Gdańsku (Ergo Arena), 25 listopada w Warszawie (Torwar). Prace nad kolejnym albumem ruszyły już kilka lat wcześniej, po dołączeniu Aleksandra „Olassa” Mendyka. Po jego nagłej śmierci podjęto decyzję o wykorzystaniu jego pomysłów na płycie zatytułowanej Keep Your Heads Down, w której nagraniu wzięli udział nowi członkowie: Wojciech ”Yankiel” Moryto (gitara) i Michał ”Mihau” Kaleciński (bas), a która ostatecznie ukazała się w 2012. Następnie na przełomie października i listopada 2013 odbyła się trasa koncertowa pod nazwą „Body Slam Tour”.

W roku 2015 z grupy odszedł Ślimak i obecnie Flapjack działa w następującym składzie: Grzegorz „Guzik” Guziński (śpiew od 1994 roku), Maciej Jahnz (gitara), Maksymilian „Max” Jahnz(gitara), Dariusz „Dziara” Pazda (gitara basowa), Maciej „Ślepy” Głuchowski (perkusja) oraz Piotr Wach (veejay). Flapjack jest w trakcie nagrywania EP z udziałem i pod okiem Litzy.

Podczas sobotniego koncertu 26 września w Klubie Muzycznym Młyn występ zespołu poprzedzi grupa PowerHorse. Koncerty rozpoczną się od godziny 19:30. Bilety w przedsprzedaży w cenie 25 złotych do nabycia w Młynie lub w Studio FOTOSTUBE, Zielony Rynek 12. W dniu koncertu kosztować będą 35 złotych.
Więcej informacje na wydarzeniu na facebooku

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane