Jesteś tutaj:Kultura Zbliża się kolejny Bal Niepodległości
sobota, 31 października 2015 10:46

Zbliża się kolejny Bal Niepodległości

 

Po raz czwarty w niechanowskim pałacu odbędzie się Bal Niepodległości. Wzorem roku poprzedniego, także i ten ma szczytny cel.

Wydarzenie staje się już pewną tradycją i po raz kolejny zaproszeni są do udziału w nim wszyscy, którzy chcą nie tylko uczcić w ten sposób ważne wydarzenie w historii naszego kraju, ale także podzielić się swoim sercem. Tym razem datki zebrane w trakcie balu, zostaną przeznaczone na Filipa Biegałę z Łubowa.

W czwartek 8 października, organizatorzy postanowili podzielić się informacjami o wydarzeniu, które zaplanowane zostało na sobotę 7 listopada 2015 roku. Po raz kolejny odbędzie się ono w salach pałacu w Niechanowie. W trakcie wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla uczestników: - Staramy się na każdy bal zapraszać gości, którzy urozmaiciliby to wydarzenie poza samymi tańcami. W tym roku postawiliśmy na artystów z naszego terenu, dlatego zaprosiliśmy duet Espresso, które jest połączeniem dwóch silnych charakterów – pani Adrianny Działak-Patrzek oraz Sebastiana Patrzek. Artyści zapewnili nas, że będzie to przedstawienie szlagierów polskich i zagranicznych - przekazała Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnia po raz kolejny Alex Brat Band z Poznania.

Wszyscy przybywający do pałacu, zostaną powitani przez szpaler strażaków z pochodniami. Na początku balu nie zabraknie tradycyjnego poloneza, a ponadto wnętrza zostaną specjalnie udekorowane. Uczestnicy otrzymają także kotyliony, a stoły zostaną zapełnione jedzeniem przygotowanym specjalnie na tę okazję. W obchody Dnia Niepodległości oraz przygotowania balu włącza się także Zespół Szkół w Niechanowie: - Jako szkoła szykujemy z dziećmi wystawę prac plastycznych, które ozdobią pomieszczenia pałacu. Młodzież przygotuje także tradycyjny taniec i włączy się w dekorację sal na wydarzenie - przekazała Elżbieta Rzepecka-Roszak, dyrektor ZS w Niechanowie. W organizację wydarzenia zaangażował się także niechanowski Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP. - Cieszę się, że wydarzenie to wpisuje się już trwale w nasze coroczne obchody święta, a przy tym ma ono taki szczytny cel - stwierdził Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo.

W tegorocznej edycji Balu Niepodległości, uczestnicy będą mogli wesprzeć ciężko chorego Filipa Biegałę z Łubowa: - Chciałabym podziękować organizatorom za to, że zechcieli wesprzeć moje dziecko w takiej formie. Ta propozycja pojawiła się w takim momencie, że ja nie miałam nadziei na to, że uda się coś zrobić. Przez wiele miesięcy od momentu, kiedy pojawiła się propozycja leczenia mojego syna, robiliśmy wszystko by zebrać środki. Wysyłaliśmy apele do firm, instytucji, fundacji i niestety chyba ze względu na to, że Filip ma 13 lat i nie jest takim małym dzieckiem, nie otrzymało tej pomocy. Problem ze zbieraniem środków jest od dłuższego czasu, a ta propozycja balu przywróciła nam wiarę w ludzi i w to, że mój syn ma jeszcze szansę na to, żeby te jego dni były lepsze - przyznała Beata Biegała, mama Filipa.

Bal Niepodległości odbędzie się w sobotę 7 listopada w Niechanowie i rozpocznie się o godzinie 19:00. Koszt udziału wynosi 200 zł od pary. Więcej informacji oraz zakup biletów prowadzony jest pod numerem 697 083 845 lub 61 429 49 17.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane