Jesteś tutaj:Kultura Muzyczne wspomnienie
poniedziałek, 12 października 2015 11:49

Muzyczne wspomnienie

 

Podczas Królewskiego Salonu Sztuki organizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury można przeżyć muzyczną podróż poprzez różne gatunki i wykonania.

Była muzyka klasyczna, irlandzka, czy francuska. Czas by na pierwszy w tym sezonie kulturalnym Królewski Salon Sztuki powróciła muzyka polska. Marek Grechuta to z pewnością jeden z najważniejszych polskich artystów. Jego muzyka jest uniwersalna, śpiewana i doceniana przez kolejne pokolenia. Nie jest łatwo zinterpretować na nowo jego utwory. Z takim zadaniem zmierzyła się jednak gnieźnieńska Akustyczna Radiostacja, która podjęła się muzycznego wspomnienia o Grechucie.

Aleksander Schmidt, który utwory artysty śpiewał wraz z Natalią Braciszewską-Kijak przyznał, że zmierzenie się z jego twórczością jest zadaniem trudnym, bo nie da się tego zrobić lepiej. Akustyczna Radiostacja nie starała się w swych wykonaniach tworzyć nowych aranżacji piosenek Marka Grechuty. Było to swoiste wspomnienie o artyście, którego teksty zna praktycznie każdy. Zebrana widownia mogła usłyszeć bardzo dobrze znane dźwięki piosenek takich jak: "Nie dokazuj", "Niepewność", czy kultowe "Dni, których nie znamy". Pojawiła się także piosenka "Zielone korytarze" autorstwa Aleksandra Schmidta, która doskonale wpisywała się w liryczny klimat spotkania. Dobrze zgrany wokalny duet Aleksandra Schmidta i Natalii Braciszewskiej-Kijak dopełniony został przez saksofonistę Macieja Słoniewskiego oraz pianistę Franciszka Musioła. Był to bardzo nostalgiczny Królewski Salon Sztuki, a Akustycznej Radiostacji udało się w pełni sprostać zadaniu muzycznego wspomnienia o Marku Grechucie.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane