Jesteś tutaj:Kultura Będą wspominać przyjaciół
piątek, 23 października 2015 13:48

Będą wspominać przyjaciół

 

W Centrum Kultury Scena to Dziwna już po raz siódmy odbędzie się „Święto przyjaciół”, czyli wspomnienie o osobach, które odeszły.

„Święto przyjaciół” obchodzone w eSTeDe krótko po święcie zmarłych, w swoim założeniu ma przypominać o zmarłych ludziach kultury związanych z Gnieznem i powiatem. W tym roku uroczystość ta przebiegnie trochę inaczej, bo poświęcona zostanie postaci, która jest istotna dla eSTeDe, zawdzięcza mu też nazwę. Chodzi o samego Jacka Kaczmarskiego. - Pomysłodawca tego spotkania był Jerzy Sieczkowski, które z czasem przekształciło się w święto przyjaciół. Ostatecznie stało się ono dla nas ważnym dniem, by wspominać bliskie nam osoby - mówił Kazimierz Kubów.

Gościem tegorocznego "Święta przyjaciół" będzie Zbigniew Łapiński - polski  muzyk i kompozytor, pianista i akompaniator, aranżer i dyrygent, znany ze współpracy z Przemysławem Gintrowskim i Jackiem Kaczmarskim oraz Grzegorz Tomczak - znanym poetą i pieśniarzem pochodzącym z Gniezna. - To właśnie Grzegorz Tomczak napisał piosenkę poświęconą Kaczmarskiemu pt. " Jacku jak Ci jest tam na górze". Na spotkaniu będzie także Katarzyna Walentynowicz, która napisała biografię o Jacku Kaczmarskim - mówił. Wspomnienia będą przerywane przez piosenki Zbigniewa Łapińskiego, które przygotuje specjalnie na tę okazję.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 3 listopada o godzinie 18:00. Wstęp z zaproszeniami dostępnymi w eSTeDe od poniedziałku 26 października.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane