Jesteś tutaj:Kultura Goran Ivanovic Trio w eSTeDe
niedziela, 25 października 2015 18:24

Goran Ivanovic Trio w eSTeDe

 

Goran Ivanovic Trio – amerykańska formacja z bałkańskimi korzeniami zaprezentowała się w Centrum Kultury Scena to Dziwna.

Kolejny koncert zorganizowany przez agencję artystyczną JazzGra pokazał, że w Gnieźnie jest zapotrzebowanie na takiego typu muzykę. Lider grupy Goran Ivanovic urodził się w Chorwacji, ale od lat na stałe mieszka w Ameryce. Nie zapomniał jednak o swoich bałkańskich korzeniach, co można usłyszeć w jego muzyce.

Gniezno miało zaszczyt jako jedno z pierwszych miast usłyszeć premierowy materiał z płyty wydanej  13 października. Na trasie koncertowej zespołu znalazło się właśnie Gniezno, w którym Goran Ivanovic Trio zaprezentowali w całości utwory ze swego najnowszego krążka. Grupa w swojej twórczości łączy różne gatunki – bałkańskie rytmy, mocne brzmienia, jazz, blues, a także muzyka latynoamerykańska. Goran Ivanovic Trio to kompletny, dopełniający się zespół, w którego skład, oprócz lidera, wchodzi Matt Ulery oraz Peter Tashijan.

Goran Ivanovic Trio dał koncert na wysokim poziomie pokazując różne muzyczne odsłony, czym ujął gnieźnieńską publiczność.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane