Jesteś tutaj:Kultura Warsztaty teatralne dla młodzieży
czwartek, 29 października 2015 09:51

Warsztaty teatralne dla młodzieży

 

Rezydent Teatru Fredry Joe Hendel, reżyser spektaklu „Hotel pod wesołym karpiem”, poprowadzi warsztaty dla młodzieży.

„ReStart – Łańcuch Sztuki” to cykl warsztatów organizowanych w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie prowadzonych przez artystów - rezydentów pracujących w obszarach tańca, muzyki i  aktorstwa. Ideą projektu jest zbudowanie innowacyjnego programu edukacyjnego łączącego współpracę mistrza z uczniem – studentem, ich pracę z młodzieżą podczas warsztatów, w ramach których wspólnie wypracują własną wypowiedź artystyczną. Każdy z cyklu warsztatów zostanie zakończony pokazem efektów pracy.

 Projekt podejmuje twórczą rozmowę na tematy, które są wyzwaniem dla edukacji kulturalnej. Interpretacja ważnych tekstów współczesnej dramaturgii dla dzieci i młodzieży, pokazanie ich w nowym świetle, będą startem do zbudowania umiejętności świadomego odbioru sztuki i otwartości uczestników na udział w wydarzeniach artystycznych, zarówno w roli odbiorców, jak i twórców.

Zapraszamy na drugą odsłonę warsztatów adresowanych do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i licealnych, które odbędą się w dniach: 9 – 15 listopada 2015 r. Tematem   spotkania będzie: inność/wykluczenie. Cykl rozpoczniemy warsztatem wprowadzającym z pedagogiem teatru. Merytorycznym punktem wyjścia do wspólnych działań będzie dramat „Żółty kapturek” Jeana-Claude Grumberga. We wtorek 10 listopada 2015 roku o godz. 18.00, na scenie Teatru Fredry odbędzie się czytanie performatywne tego tekstu, w reżyserii Łukasza Gajdzisa. Wstęp wolny. Po zakończeniu pokazu serdecznie zapraszamy na spotkanie z twórcami.

Przez kolejne dni uczestnicy pod okiem Josepha Hendla (reżysera teatralnego, pisarza, performera, absolwenta Uniwersytetu w Yale na wydziale muzyki) i studentki reżyserii za pomocą języka teatru będą w formie warsztatów rozmawiać na temat inności. Cykl spotkań zakończy się pokazem prac uczestników 15 listopada 2015 o godz. 14.00 na scenie Teatru Fredry.

Wszystkie spotkania będą tłumaczone na język polski. Wstęp wolny.


Harmonogram spotkań:
9 listopada 2015 r. (poniedziałek) godz. 17.00 - 20.00 – warsztat z pedagogiem teatru
10 listopada 2015 r. (wtorek) godz. 18.00 – czytanie performatywne dramatu "Czewony/żółty kapturek"
11 listopada 2015 r.  (środa) godz. 17.00 – 21.00 – warsztaty aktorskie
12 listopada 2015 r. (czwartek)  godz. 17.00- 21.00 – warsztaty aktorskie
13 listopada 2015 r. (piątek) godz. 17.00- 21.00 – warsztaty aktorskie
14 listopada 2015 r. (sobota) godz. 11.00 – 15.00  – warsztaty aktorskie
15 listopada 2015 r. (niedziela) godz. 11.00 -13.00  – warsztaty aktorskie; g. 14.00- pokaz pracy warsztatowej

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmuje Ewa Malicka, tel. 603- 185-073, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane