Jesteś tutaj:Kultura Cuda niewidy z dyni
sobota, 31 października 2015 09:56

Cuda niewidy z dyni

 

Konkurs na prace przestrzenne z dyni co rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Również na tegoroczną odsłonę konkursu "Cuda niewidy z dyni" zgłoszono kilkadziesiąt prac.

"Cuda niewidy z dyni" to konkurs na pracę przestrzenną, właśnie z tego popularnego warzywa. Technika i pomysł na jej wykonanie był dowolny. Rzeźba mogła być tworzona przez jedna osobę, albo grupy. Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac, w sobotę 30 października ich autorzy zostali nagrodzeni.

Wśród prac pojawiło się sporo tradycyjnych rzeźb przestrzennych, były też bardziej wymyślne przedstawiające układ słoneczny, karoce, czy popularne ostatnio minionki. - W tych pracach zostały użyte różne techniki. Na przykład praca zwycięska kosztowała całą rodzinę ponad siedem godzin pracy - mówił dyrektor MOK-u Dariusz Pilak.

Wielu z uczestników już kilka razy brało udział w konkursie, również zwycięzcy - Filip Rydlewski w konkursie brał udział po raz czwarty. Z rodziną stworzył z dyni trzy figurki Minionków, które według jury były najlepszą pracą. Główną nagrodą w konkursie "Cuda Niewidy z Dyni" był tablet ufundowany przez Stowarzyszenie Światowid. Każdy, kto wziął udział w konkursie został nagrodzony drobnymi upominkami. Organizatorzy zapewniają, że konkurs odbędzie się ponownie za rok. 
 

1 komentarz

  • Link do komentarza dromad środa, 04 listopada 2015 00:17 napisane przez dromad

    Pan teolog promuje pogańskie rytuały i pseudoświęta? Pogratulować!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane