Jesteś tutaj:Kultura Jorgos Skolias w Gnieźnie
wtorek, 10 listopada 2015 17:23

Jorgos Skolias w Gnieźnie

 

Agencja artystyczna JazzGra przygotowuje dla mieszkańców kolejny koncert. Po raz kolejny w Gnieźnie wystąpi Jorgos Skolias.

Jorgos Skolias jest muzykiem pochodzenia polskiego, ale z greckimi korzeniami, dlatego od początku wychowany był w poczuciu wielokulturowości. Odzwierciedla się to w jego muzyce - Skolias jest muzykiem poszukującym, nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji nie tylko w domenie bluesa, jazzu i rocka, ale również w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Studiuje starodawne techniki wokalne, w rezultacie czego opanował technikę śpiewania harmonicznego (równoległe prowadzenie trzech głosów). Grał w kapeli Krzak, Young Power, czy Osjan. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. – Jorgos Skolias czaruje głosem. Gra w różnych zestawieniach, raz przyjechał zupełnie sam, bez żadnego zespołu. Na koncercie w Gnieźnie pojawią się utwory z przygotowywanej przez niego nowej płyty. Będzie to premiera – mówił Krzysztof Gronikowski z agencji artystycznej JazzGra.

W Gnieźnie wystąpi po raz szósty. Zagra 14 listopada w Miejskim Ośrodku kultury o godzinie 19:00. Ten koncert zagra w wyjątkowym składzie, bo na scenie pojawi się z synem Antonisem. – Za każdym razem podchodzi do sfery koncertowej, nie powtarza się, zawsze jest to nowa odsłona. Jest to człowiek instytucja, który od wielu lat uprawia ten zawód, robi to doskonale i jest wydarzeniem jako człowiek na skalę światową. Grywał i grywa z najlepszymi pokazując muzykę wokół świata. To jest człowiek, którego stylistyka nie musi dotyczyć, miesza różne gatunki i robi to doskonale. Można go nazwać czarodziejem głosu – mówił.

Bilety do nabycia w MOK-u i na kupbilecik.pl w cenie 15 złotych bilet ulgowy i 20 zł bilet normalny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane