Jesteś tutaj:Kultura Jorgos Skolias zagrał z synem
poniedziałek, 16 listopada 2015 19:40

Jorgos Skolias zagrał z synem

 

W Miejskim Ośrodku Kultury miał miejsce występ nietuzinkowego artysty, który już po raz szósty zaprezentował się w Gnieźnie.

Występy Jorgosa Skoliasa nigdy nie są takie same. Artysta za każdym razem stara się zaskakiwać publiczność, występując w akompaniamencie z różnymi muzykami, a nawet sam. Na kolejny już koncert w Gnieźnie zawitał z synem Antonisem Skoliasem, który grał na perkusji.

Muzykę artystów trudno jednoznacznie sklasyfikować – odnajdziemy w niej elementy jazzu, bluesa, rocka, czy nawiązania do muzyki ludowej polskiej i greckiej. Śpiew Jorgosa Skoliosa to sięganie do etnicznych korzeni, to nie tylko muzyka, ale pewne czarowanie głosem. W obliczu takiego wokalu nie łatwe zadanie do wykonania miał Antonis Skolias, który grę na perkusji musiał dopasować do śpiewu ojca, co udało mu się w zupełności.

Jorgos Skolias z powodu niedyspozycji zdrowotnej, musiał wcześniej zakończyć koncert. Mimo choroby jednak chciał przyjechać do Gniezna i wystąpić przed gnieźnieńska publicznością. Duet Skolias&Skolias dali bardzo dobry występ i obiecali, że do Gniezna jeszcze wrócą.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane