Jesteś tutaj:Kultura Lorein zagrał w Szufladzie
poniedziałek, 14 grudnia 2015 10:22

Lorein zagrał w Szufladzie

 
Lorein w Szufladzie Lorein w Szufladzie fot. Magdalena Wardęcka

W sobotni wieczór 12 grudnia w Centrum Kultury Szuflada zagrał finalista programu Must be the Music - grupa Lorein, przed którym wystąpił gnieźnieński zespół Paranoja.

Support Paranoja, wykonujący muzykę alternatywną, na co dzień swoje próby odbywa w Centrum Kultury Scena to Dziwna. Występ zespołu na gnieźnieńskiej scenie, choć małej i kameralnej, był jednak bardzo udany. Paranoja to dobre teksty, muzyczne wykonanie i interesujący wokal. Grupa bardzo dobrze została przyjęta przez licznie zgromadzoną publiczność, która nie chciała wypuścić ich z "szufladowej" sceny.

Zespół Lorein, który zagrał po Paranoi, na szerszą skalę zaistniał dzięki udziałowi w programie Must be the Music w roku 2014, w którym zmierzył się między innymi z gnieźnieńską grupą Bapu. Historia Lorein sięga jednak kilku lat wstecz i zespół przez ten czas osiągał liczne sukcesy. Grupa na swoim koncie ma już dwie płyty: MoNoKoLoR oraz Drzewa i planety. Dla gnieźnieńskiej publiczności zagrali między innymi utwory: "Milkyway", "Krótkowzroczność", "Świat rzeczy", "Bose cienie", czy "Przyjaciel D". W Szufladzie zagrali kilkanaście utworów oraz, zachęceni przez publiczność, kilka bisów.

W następny weekend w Centrum Kultury Szuflada szykuję się kolejny koncert alternatywnej muzyki. Tym razem na gnieźnieńskiej scenie zagości zespół Myslovitz.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane