poniedziałek, 11 stycznia 2016 09:54

Noworoczny koncert młodych artystów

 
Noworoczny koncert młodych artystów fot. Rafał Wichniewicz

Licznie przybyłą publiczność wysłuchała niedzielnego koncertu katedralnego, przygotowanego przez uczniów i wychowawców gnieźnieńskiej Szkoły Muzycznej.

Był to już 26. koncert, odbywający się w bazylice św. Wojciecha. Tym samym uczniowie gnieźnieńskiego "Muzyka" powitali nowy rok w ten wyjątkowy sposób: - Ten koncert to owoc wielomiesięcznych przygotowań od wyboru utworów, poprzez przygotowania zespołów, dobierania repertuaru po wsparcie rodziców, którzy przywozili swoje dzieci na próby. Charakter utworów jest dopasowany do miejsca i czasu, jaki obecnie mamy, także jest to muzyka świąteczna i okołonoworoczna muzyków światowej klasy - mówił Rafał Stańczak, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie.

W trakcie występu artystów, można było usłyszeć muzykę organową (m.in. utwory S. Karga-Eklerta, G. Younga czy Jana Sebastiana Bacha), utwory wykonane przez zespoły wokalne szkoły pod opieką Pauliny Kuczyńskiej-Siwki oraz Agnieszki Żółtowskiej, a także utwory smyczkowe z I i II stopnia (pod kierunkiem Agaty Musioł), a także zespół instrumentów dętych blaszanych pod kierunkiem Witolda Habdasa. Cały koncert poprowadziła Agnieszka Malanowska.

Niedzielny koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Choć wśród publiczności można było zauważyć sporo rodziców występujących dzieci, to jednak w wydarzeniu brała udział także liczna grupa gnieźnian, która chciała posłuchać nie tylko utworów w wykonaniu młodych artystów, ale przede wszystkim dobrej, wyjątkowej muzyki.

4 komentarzy

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 11 stycznia 2016 21:45 napisane przez wyborca

  Można głosować za in vitro wbrew apelowi prezydium KEP i zasiadac w perwszych rzędach kościola.

 • Link do komentarza towarzyszpartyjny poniedziałek, 11 stycznia 2016 20:49 napisane przez towarzyszpartyjny

  O, a pan wiceprezydent od kiedy taki miłośnik muzyki? Czy raczej z nakazu tam?

 • Link do komentarza tomek poniedziałek, 11 stycznia 2016 19:06 napisane przez tomek

  Dziękuję za fotkę siostrzenicy!

 • Link do komentarza uczestnik poniedziałek, 11 stycznia 2016 16:08 napisane przez uczestnik

  Szkoda, że w tym samym czasie był inny koncert, na którym to my byliśmy. Wspaniały chór z Wrześni śpiewał kolędy i inne pieśni u OO. Franciszkanów. Prawdziwa uczta duchowa!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

GPS