Jesteś tutaj:Kultura Świąteczny konkurs w zmienionej formie
środa, 02 marca 2016 09:04

Świąteczny konkurs w zmienionej formie

 
Świateczny konkurs Świateczny konkurs fot. Magdalena Wardęcka

Tradycyjnie w Miejskim Ośrodku Kultury organizowany jest konkurs wielkanocny. W tym roku zmieniony został jego temat.

Co roku w MOK-u w okresie świąt wielkanocnych ośrodek ogłaszał konkurs pod nazwą „Kury, kurczaki, koguty” na najlepsze przebranie, który rozstrzygany był podczas Wielkiej Galii Malowania Jaja odbywającej się w Wielki Czwartek.

W tym roku MOK zmienił formułę konkursu i zaprasza do udziału w konkursie „Wielkie i małe wielkanocne jaja”. – Będzie to konkurs na wielkanocną pisankę, którą trzeba własnoręcznie ozdobić dowolną techniką. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do tego konkursu, jak i oceniania tych prac, ponieważ po konkursie planujemy wystawę tych pisanek, na której uczestnicy będą mogli głosować na ich zdaniem najlepiej udekorowane jajka. Na tej podstawie przyznanym nagrody – mówiła Anna Góralczyk instruktorka z MOK-u.  

Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach: dla dzieci, dorosłych oraz grup. Organizatorzy liczą także na tak zwane jajka giganty, które od początku do końca zostaną wykonane samodzielnie: cała konstrukcja, a następnie ich udekorowanie. – W regulaminie podaliśmy, że takie jajko musi mieć powyżej 40 centymetrów, ale liczymy oczywiście na większe. Technika wykonania może być dowolna: wydmuszki, styropian, wyklina, masa papierowa. Liczymy na pomysłowość mieszkańców – dodała.

Gotowe prace trzeba dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Kultury do czwartku 17 marca. Głosowanie na najpiękniejsze jajka odbędzie się od 19 do 23 marca w Dużej Galerii MOK-u. Rozstrzygnięcie nastąpi w czwartek 24 marca. Nagrodą w konkursie tradycyjnie jest wielki kosz świątecznych przysmaków.  

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane