Jesteś tutaj:Kultura Wielka Gala Malowania Jaja w MOK-u
czwartek, 24 marca 2016 15:09

Wielka Gala Malowania Jaja w MOK-u

 
Wielka Gala malowania jaja w MOK-u Wielka Gala malowania jaja w MOK-u fot. Magdalena Wardęcka

W Miejskim Ośrodku Kultury tradycyjnie co roku w Wielki Czwartek odbywa się Wielka Gala Malowania Jaja.

W czwartek 24 marca uczestnicy jak zwykle mieli do pomalowania tysiąc jaj, a dla wszystkich przygotowane zostały różne materiały, którymi dzieci i dorośli mogli przyozdobić wydmuszki. Była także możliwość wykonania wielkanocnych koszyczków z kolorowej tektury. Przybyłym na wielką galę czas umilały zespoły wokalne z Miejskiego Ośrodka Kultury.

W trakcie Gali rozwiązany został także konkurs na „Małe i wielkie wielkanocne jaja”. W ubiegłych latach konkurs dotyczył najlepszego przebrania za kurczaki, kury, koguty, natomiast w tym MOK czekał na najoryginalniejsze pisanki.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: dzieci do 15 lat, młodzież  i dorośli oraz grupy. W tej ostatniej kategorii przyjmowane były własnoręcznie wykonane jajka powyżej 40 cm.

W pierwszej kategorii nagrodę główną, czyli kosz wielkanocnych przysmaków otrzymał Kacper Janas. W drugiej nagrodzony został Krzysztof Nowicki, który stworzył ozdobną szkatułkę ze strusiego jaja. – Mam gospodarstwo agroturystyczne, w którym hoduję bardzo dużo przeróżnych ptaków - mam ponad 40 gatunków. Jajka od tych ptaków mają różne barwy i wielkości, a ja je od lat dekoruję. Przyznam, że dniami i nocami nad tymi wydmuszkami i pomysłami można było pracować – mówił zdobywca pierwszego miejsca.  Natomiast w trzeciej kategorii zwyciężyła grupa „Bratki” z Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty”– Pięcio i sześciolatkom w wykonywaniu jaja pomagały rodziny. Jajko ma około 48 centymetrów i zostało wykonane z wikliny papierowej oraz ozdobione wstążkami. Etapami jajko powstawało około pięciu dni – mówiła przedszkolanka z Przedszkola nr 6 Małgorzata Stachowiak.

Mieszkańcy mogli zakupić także unikatowe ozdoby świąteczne oraz naturalną żywność w straganach Stowarzyszenia Światowid.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane