Jesteś tutaj:Kultura Julia Marcell wystąpiła w Szufladzie
niedziela, 10 kwietnia 2016 17:59

Julia Marcell wystąpiła w Szufladzie

 
Julia Marcell w Szufladzie Julia Marcell w Szufladzie fot. Magdalena Wardęcka

W Centrum Kultury Szuflada w sobotni wieczór wraz z zespołem wystąpiła Julia Marcell. Poprzedziła ją grupa Teddy Jr.

Był to jeden z tych koncertów, na które gnieźnieńska publiczność długo czekała. Teddy Jr. to zespół, którego muzykę można określić jako mieszankę takich gatunków indie  rock, czy folk. W swej muzyce używają takich instrumentów jak gitara, akordeon i harmonijka, które wystarczają do stworzenie interesujących aranżacji.

Muzyka Julii Marcell jest zdążyła zaistnieć nie tylko na polskiej scenie. Wokalistka, kompozytorka i instrumentalistka na stałe mieszka w Niemczech i stamtąd też pochodzi część jej zespołu – basista  Thomsen Slowey Merkel oraz perkusista Thomas Fietz. Istotny wyraz całemu zespołowi nadaje Mandy Ping-Pong, która w zespole odpowiada za chórki, klawisze oraz skrzypce. Zespół zaprezentował podczas koncertu przekrój swojej twórczości. Nie zabrakło utworów z najnowszej płyty Julii Marcell – „Proxy” takich jak „Tarantino”, czy „Tesko”. Wokalistka śpiewa w języku polskim i angielskim, a w swoich utworach przekazuje istotne treści i tematy niejednokrotnie w otoczce figlarnych, humorystycznych znaczeń.

W trakcie sobotniego koncertu, Julia Marcell pokazała, jak świetnie wychodzi im gra na żywo, a ich muzyka jest wtedy jeszcze bardziej mocniejsza i intensywniejsza.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane