Jesteś tutaj:Kultura Dawid Podsiadło i Lao Che na KFA
środa, 20 kwietnia 2016 15:19

Dawid Podsiadło i Lao Che na KFA

 
Tomasz Budasz - Konferencja KFA 2016 Tomasz Budasz - Konferencja KFA 2016 fot. Magdalena Wardęcka

Oprócz tego Łona, Webber & The Pimps, Piersi, Cuba de Zoo i The Dumplings – taki koncertowy skład Miasto Gniezno przygotowało na tegoroczny Królewski Festiwal Artystyczny.

Dokładnie 10 czerwca ruszy kolejna odsłona Królewskiego Festiwalu Artystycznego, który potrwa do końca sierpnia. Sześć stanów skupienia kultury - to hasło przewodnie festiwalu, dlatego nie może zabraknąć muzyki, teatru, sztuk plastycznych, fotografii, literatury i filmu. Latem w Gnieźnie w ramach KFA odbędzie się wiele wydarzeń. Podczas konferencji prezydent miasta Tomasz Budasz przedstawił kilka z nich i jak podkreślił – to nie koniec tegorocznego planu wydarzeń KFA.  – Przez cały czas trwania wakacji na rynku, czyli sercu miasta, będą odbywały się przedsięwzięcia kulturalne - to kilkadziesiąt wydarzeń między innymi Koronacja Królewska z widowiskiem historycznym. Poza tym imprezy i wydarzenia będą się toczyć nie tylko na rynku, bo przez cały miesiąc na czas Euro 2016 będzie działała także strefa kibica, które będą transmitowane mecze na placu świętego Wojciecha. Przy ulicy Parkowej będzie także strefa aktywności sportowej, czy Festiwal Gamma w Parku Miejskim  – mówił.

Królewski Festiwal Artystyczny otworzą 10 czerwca Imieniny ulicy Bolesława Chrobrego. Natomiast już w sobotę 12 czerwca na Rynku zagra Łona, Webber & Pimps oraz Cuba de Zoo. Zostanie uruchomiona także strefa kibica, a w kolejny weekend w Gnieźnie odbędzie się Zjazd Dużych Rodzin. Gniezno koncertowo w tym roku wypada niezwykle bogato. 8 lipca na Rynku zagra Dawid Podsiadło, a dzień później zespół Piersi. KFA podsumuje na koniec sierpnia koncert finałowy, na którym wystąpi Lao Che. – Chcemy dotrzeć tymi koncertami do wszystkich, to jest taki ukłon dla Gniezna, bo uważam, że mieszkańcy zasługują na dobre koncerty. Gnieźnianie nie będą już musieli jeździć do innych miast, bo właśnie w naszym mieście będą mogli posłuchać dobrej muzyki na żywo - stwierdził prezydent.

To tylko niektóre z wydarzeń, jakie odbędą się w Gnieźnie. Ich plan będziemy podawać na bieżąco.

20 komentarzy

  • Link do komentarza wyborcy piątek, 22 kwietnia 2016 08:03 napisane przez wyborcy

    hans zapomniałeś o hicie jakim był nie tylko chleb ale nawet bułki dla nowego prezesa TBS. My pamiętamy !

  • Link do komentarza xxx czwartek, 21 kwietnia 2016 21:31 napisane przez xxx

    Ej "napisane przez mieszkaniec" 14 kwietnia byli Twoi teraz przyjadą nasi

  • Link do komentarza modniś czwartek, 21 kwietnia 2016 20:50 napisane przez modniś

    Hans???.. co wy jaracie w tym urzędzie cały dzień?, że widzicie real w innym wymiarze.

  • Link do komentarza Hans czwartek, 21 kwietnia 2016 09:22 napisane przez Hans

    @uio: Luksusowe parki i igrzyska... czyli pierwszy od lat normalny (i porządny) remont dwóch małych parków i wreszcie trochę dobrych imprez na poziomie :) To tak, ja chcę takich igrzysk - bo w przeciwieństwie do Ciebie nie zapominam, że o chleb po raz pierwszy od dawna prezydent miasta też walczy.. patrz Kirchoff, tajwańczycy..

  • Link do komentarza uio czwartek, 21 kwietnia 2016 07:54 napisane przez uio

    mieszkaniec - to nie negatywne nastawienie do życia tylko konstruktywna krytyka. wytłumacz na przykład jak można wydawać kasę publiczną na igrzyska gdy na luksusowy park bierze się kredyty zwiększając zadłużenie a ludzie do roboty jeżdżą do Poznania ?

  • Link do komentarza miastowy czwartek, 21 kwietnia 2016 06:45 napisane przez miastowy

    No żeby urzędnik podobno dobrze zarabiający nie miał na koszulę tylko gadżet promocyjny na siebie ubierał ?

  • Link do komentarza mieszkaniec środa, 20 kwietnia 2016 22:52 napisane przez mieszkaniec

    jak mozna byc tak negatywnie nastawionym do zycia jak niektorzy komentatorzy... smutne to...

  • Link do komentarza Asia środa, 20 kwietnia 2016 22:52 napisane przez Asia

    Kapitalna informacja! Podsiadlo I LOVE :))))) Dziekujemy!!!

  • Link do komentarza Zniesmaczony środa, 20 kwietnia 2016 22:08 napisane przez Zniesmaczony

    Może BUDASZ nam opowie jaki jest aktualnie DŁUG MIASTA i ile zarabiają asystenci i doradcy (na umowę o pracę czy na zlecenia) ???????

  • Link do komentarza Wiktor środa, 20 kwietnia 2016 19:33 napisane przez Wiktor

    Gratuluję pomysłu super,kapele bardzo dobre tylko minus za zaproszenie Piersi , strefa kibica Euro 16 dobry pomysł

  • Link do komentarza betty środa, 20 kwietnia 2016 19:32 napisane przez betty

    Ile zarabiają wiceprezydenci Gniezna ?? Czy są diety dodatkowo z rady nadzorczej ????????????????/

  • Link do komentarza neww środa, 20 kwietnia 2016 18:58 napisane przez neww

    Akurat tak się zdarzyło że na uroczystościach 1050 chrztu byłem w innym mieście, byłem w Poznaniu gdzie był bogatszy program uroczystości

  • Link do komentarza Gruber środa, 20 kwietnia 2016 18:45 napisane przez Gruber

    Taaak, 40+ nie nucą "Będzie, będzie zabawa" na każdej prywatce i nie znają zespołu Piersi, na pewno ;) To jest ewidentnie pod ten target zrobione.

    A że nie znają... co za argument xD Toż po to są też koncerty, żeby poznawać nowych wykonawców
    Ja jestem bardzo zadowolony... wreszcie solidny poziom prezentują nie tylko niszowe imprezy kulturalne, ale też te masowe. Gniezno aspiracje miejskie powinno mieć, nie wiejskie.
    Disco polo to na wsi na dożynkach...

  • Link do komentarza Krasnal środa, 20 kwietnia 2016 18:39 napisane przez Krasnal

    Gruber za to znany jako niemiecki oficer w filmie Allo Allo zadowolony aż po pachy z tej kulturalnej okupacji. Tylko że żaden z tych zespołów to nie target dla wszystkich mieszkańców, a jedynie młodych. Tymczasem w mieście mieszkają także tacy, 40+, którzy nie znają w ogóle tych zespołów. Może tego Podsiadło z reklam, ale reszta?

  • Link do komentarza mieszkaniec środa, 20 kwietnia 2016 17:33 napisane przez mieszkaniec

    a to numer! a to wydarzenie na miarę konferencji, a to wydarzenie! na miarę naszych czasów.......
    czy tak ekipa Peło- w końcu opuści nasze miasto?!, czas na wietrzenie i to razem z tym chłoptasiem w żółtym sweterku.
    wymiany czas nadchodzi tik tak tik tak, spakowani? gotowi? Ekipa kolesi urządza nam za nasze pieniądze igrzyska . Żenada

  • Link do komentarza Gruber środa, 20 kwietnia 2016 17:00 napisane przez Gruber

    przyszedłem tu po negatywny komentarz, i się nie zawiodłem :) Majki dzielnie reprezentuje grupę "Zawsze w $%pie źle" :)

  • Link do komentarza wojtas środa, 20 kwietnia 2016 16:53 napisane przez wojtas

    hehe jak sie nic nie dzieje nie dobrze jak dzieje tez nie dobrze :d żenada

  • Link do komentarza kukiz środa, 20 kwietnia 2016 16:46 napisane przez kukiz

    Będzie, łamanie ciszy, no i? Lato jest po to by życie toczyło się radośnie. Co mają powiedzieć w kurortach nadmorskich? Tak trzymać byle pogoda dopisała.

  • Link do komentarza Julian środa, 20 kwietnia 2016 16:22 napisane przez Julian

    Fajne koncerty się szykują :)

  • Link do komentarza Majki środa, 20 kwietnia 2016 16:19 napisane przez Majki

    Czyli znow bedzie lamanie ciszy nocnej,smieci i mocz w centrum miasta.