Jesteś tutaj:Kultura Muzycznie i po angielsku w Millenium
czwartek, 19 maja 2016 18:27

Muzycznie i po angielsku w Millenium

 
Festiwal Piosenki Angielskiej Festiwal Piosenki Angielskiej fot. Magdalena Wardęcka

W siedzibie Akademickiego Gimnazjum Milenium w Gnieźnie po raz trzeci odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej.

W Millenium zjawili się wokaliści, wokalistki, a także zespoły z Gniezna i powiatu - razem na scenie zaprezentowało się trzydziestu uczestników. Swoje umiejętności wokalne, a także językowe zaprezentowali uczniowie ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów. – Festiwal cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko w Gnieźnie. Jest to świetna okazja do integracji uczniów ze szkół z powiatu. To nie tylko święto muzyki, ale także kultury krajów anglojęzycznych i chcemy przez ten konkurs propagować kulturę języka angielskiego. To nie tylko nauka, ale też dobra zabawa, chociażby poprzez muzykę – mówiła organizatorka i nauczycielka języka angielskiego Justyna Nowakowska.

Wśród repertuaru dominowała muzyka popularna. Podczas konkursu kilkakrotnie były śpiewane piosenki z repertuaru Eda Sheerana, czy Rihanny. Pojawiły się też utwory z repertuaru Madonny, Tiny Turner, czy Red Hot Chilli Peppers. Uczestnicy śpiewali do podkładów muzycznych, ale także grali na gitarze, keyboardzie, czy ukulele.

Jury po występach wszystkich uczestników ogłosiło wyniki:

W kategorii szkół podstawowych:
1. Joanna Szajda (Szkoła Podstawowa w Czerniejewie)
2. Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie w składzie: Nadia Zdunek, Klaudia Glinkowska, Aleksandra Sypniewska, Karolina Mierzejewska
3. Hanna Gronostaj (Szkoła Podstawowa w Czerniejewie

W kategorii szkół gimnazjalnych:
1. Katarzyna Kosińska (Gimnazjum w Czerniejewie)
2. Natalia Grzelak (Gimnazjum im.Adama Borysa w Witkowie)
3. Julia Głowacka (Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie)

Patronat nad wydarzeniem przejął kanclerz Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Millenium Krzysztof Gawrecki. Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki języka angielskiego z Millenium: Justyna Wiśniewska i Justyna Nowakowska. Zaangażowani w organizację byli także sami uczniowie. To dzięki nim można było festiwal oglądać na żywo za pośrednictwem kanału YouTube.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane