niedziela, 05 czerwca 2016 18:28

Seniorzy z poczuciem humoru

 
"Mąż zmarł, ale już mu lepiej" "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" fot. Magdalena Wardęcka

Teatr ponad czasem działający w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gnieźnie zaprezentował kolejną sztukę.

W Centrum Kultury Scena to Dziwna odbyła się premiera spektaklu pod tytułem „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” w wykonaniu seniorów z GUTW.  Była to już piąta sztuka wystawiana przez Teatr ponad czasem.  – Szukałam czegoś śmiesznego, przyniosłam tekst Izabeli Degórskiej, który bardzo się spodobał. Jest to czarna komedia, która bardzo ładnie pokazuje charaktery współczesnych ludzi, a nasi aktorzy bardzo dobrze się w tym odnaleźli – mówiła opiekunka grupy Magdalena Pomierska-Śmigiel.

„Mąż zmarł, ale już mu lepiej” to swoista czarna komedia, która zawiera w sobie tematy bliskie każdemu, współczesnemu człowiekowi – takie jak biurokracja, zła kondycja służby zdrowia, śmierć oraz jej następstwa związane z pochówkiem. Seniorzy za pomocą tekstu przedstawili je w zabawny sposób, ironizując smutną rzeczywistość.

Teatr "Ponad czasem" pokazał, że świetnie radzi sobie z aktorskimi zadaniami. Spektakl odbył się w ramach programu obchodów 10-lecia istnienia GUTW.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane