sobota, 25 czerwca 2016 12:04

Parowozownia czeka na zwiedzających w weekendy

 
Parowozownia czeka na zwiedzających w weekendy archiwum redakcji

Gnieźnieńska parowozownia przez każdy weekend wakacji będzie czekać na mieszkańców i turystów, chcących ją zwiedzić.

Od 25 czerwca do końca wakacji Parowozownia Gniezno będzie czekać na gości w soboty i niedziele w godzinach 13:00-17:00. Każdy, kto przyjdzie do kompleksu przy ul. Składowej, będzie mógł skorzystać z oferty i obejrzeć budynki lokomotywowni, wejść do środka lokomotywy należącej do Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, czy obejrzeć kolekcję wyposażenia kolejowego.

Jednocześnie działacze przez cały okres letni będą rozwijać bazę wystawienniczą, by w coraz lepszych warunkach pojawiało się coraz więcej eksponatów. Już w ubiegłym roku, udostępniając parowozownię dla grup GSMK informowało, że ich celem jest otwarcie się na turystów indywidualnych, co właśnie teraz ma miejsce. Jak dodają członkowie stowarzyszenia, chcą by lokomotywownia stanowiła stały element turystycznego krajobrazu Gniezna, sprawiając, że goście zatrzymają się w naszym mieście na dłużej. Nie ukrywają, że przed nimi wciąż jest wiele pracy przy rozszerzaniu oferty i poprawianiu stanu budynków oraz otoczenia, jednak mają nadzieję na dalszy rozwój.

Wszelkie szczegóły dotyczące zwiedzania znajdują się na naszej stronie internetowej: www.parowozowniagniezno.pl
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane