piątek, 01 lipca 2016 10:10

Marek Lapis z kolejnymi sukcesami

 
Zdjęcie z zestawu "The bodybuilding championship" Zdjęcie z zestawu "The bodybuilding championship" fot. Marek Lapis

Marek Lapis to pochodzący z Gniezna fotograf, którego praca niejednokrotnie była doceniana w Europie oraz na świecie. Teraz został nagrodzony we Francji oraz Rosji.

Marek Lapis Zdobył wyróżnienie w konkursie MOSCOW INTERNATIONAL FOTO AWARDS 2016 za zestaw "The bodybuilding championship" w kategorii SPORT - Professionals.

Moscow International FOTO NAGRODA, MIFA przeprowadza coroczny konkurs dla profesjonalnych fotografów i studentów na poziomie globalnym, tworząc ambitny i kompleksowy konkurs w świecie fotografii.
Początkowo powstał jako jedno zdarzenie, z  czasem na arenie międzynarodowej społeczności twórców konkurs i wystawa fotografii MIFA w Moskwiestała się wielkim prestiżowym sukcesem.

Za ten sam zestaw zdjęć Marek Lapis zdobył także nagrodę w konkursie PX3 Prix de la Photographie Paris 2016 w kategorii Professional. - Specjalne dzięki za motywację i wsparcie dla Kadir Van Lohuizen z Noor Images. Zapraszam do Paryża na wernisaż zwycięskich prac 12 lipca 2016 do ESPACE BEAUREPAIRE – pisze Marek Lapis.
Prix de la Photographie Paris promuje fotografie, odkrywa nowe talenty i wprowadza fotografów z całego świata do środowiska artystycznego Paryża. Paryska nagroda Fotografia powstała w 2007 roku i od tego czasu stał się jednym z najbardziej prestiżowych nagród w tle Europy.

Marek Lapis, Gnieźnianin rocznik 1968, obecnie mieszka w Koziegłowach koło Poznania. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wykształcenie kierunkowe fotograficzne.
Zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią społeczną. Laureat prestiżowych konkursów fotograficznych m.in.: International Photography Awards 2013 Los Angeles, PX3 Paris 2015, 2016. Grand Press Photo 2008,2015.2016,Black & White Spider Awards Los Angeles 2015, Leica Street Photo, BZ WBK PRESS FOTO, Moscow International Foto Awards 2016, National Geographic Polska, Projekt Przetwórnia. Uczestnik prestiżowych warsztatów: Magnum Photos oraz Ryszard Horowitz Workshop: Art and Computers - Expanding Imagination oraz warsztatów Magnum Photos. Publikacje w większości polskich czasopism oraz tygodników opinii (Wprost, Polityka, Newsweek, Przekrój) oraz w mediach zagranicznych m.in.: Time, Focus, The Sunday Telegraph, Reuters.

Wykładał Fotografię w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz w Wielkopolskiej Szkole Fotografii. Wykładowca międzynarodowych warsztatów fotograficznych dla osób upośledzonych intelektualnie w roku 2013 i 2015 oraz pomysłodawca i twórca autorskiego programu warsztatów dla osób niesłyszących, który obecnie realizuje w Towarzystwie Osób Niesłyszących TON w Poznaniu. Do 1996 roku etatowy fotoreporter tygodnika WPROST, później praca we własnej Agencji Fotograficznej ARTMEDIA. Od 2000 roku współpracuje z Polską Agencją Fotografów FORUM.

Fotografuje środowiska niszowe, wyalienowane z ogólnie pojmowanego społeczeństwa. W fotografii interesuję go przede wszystkim Człowiek i jego Emocje. Fotografując innych, poznaję coraz bardziej siebie. Fotografia dla niego jest po pierwsze Pasją, a po drugie profesją.

zdjęcia: Marek Lapis

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane