Jesteś tutaj:Kultura Literacko, artystycznie i tanecznie na Rynku
środa, 27 lipca 2016 15:56

Literacko, artystycznie i tanecznie na Rynku

 
Literacko, artystycznie i tanecznie na Rynku Literacko, artystycznie i tanecznie na Rynku fot. Magdalena Wardęcka

Na gnieźnieńskim rynku podczas koronacyjnego tygodnia odbywają się akcje skierowane dla całych rodzin.

Od 25 do 28 lipca na gnieźnieńskim rynku prowadzone są warsztaty plastyczne pod tytułem „Okiem na króla”, które odbywają się w godzinach od 17:00 do 20:00. Każdy może spróbować swoich sił w rysunku pod okiem Kazimierza Muszyńskiego. Za miesiąc, tj. od 22 do 26 sierpnia kolejny blok warsztatów tym razem pod hasłem „Perspektywa nigdy krzywa”.

Gnieźnianie mogą także próbować swoich sił w średniowiecznym tańcu. Jak było widać na ostatnich zajęciach – język muzyki jest uniwersalny, bo do „Dworskich pląsów” przyłączyli się także zagraniczni turyści. Wspólnie tańczyć można jeszcze 27 oraz 28 lipca.

Do inicjatywy poprzedzającej „Koronację Królewską” przyłączyła się także po raz pierwszy Biblioteka Pedagogiczna Miasta Gniezna ze swoim projektem „Biblioteka Pedagogiczna króluje”. – Zaoferowaliśmy zabawy dla dzieci, które mogły wyklejać orła a także układać puzzle na których była przedstawiona scena chrztu Mieszka I. Mogli także przyozdabiać tarczę woja. Dla starszych przygotowaliśmy mini wystawę książek, które oferuje Biblioteka Pedagogiczna, czyli bardzo szeroki wachlarz dla każdego mieszkańca miasta. Poza tym była możliwość zapisania się do biblioteki – mówiła kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Gnieźnie Elżbieta Sobecka. Nie bez znaczenia było także samo hasło akcji – „Biblioteka Pedagogiczna Króluje”. – Jest to nazwa trochę przekorna. Nawiązuje do miasta królewskiego, ale też funkcjonuje jako synonim wspólnej zabawy – dodała. Biblioteka Pedagogiczna będzie obecna na rynku także w weekend podczas obchodów Koronacji Królewskiej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane