Jesteś tutaj:Kultura „Królowa Polski o wielu obliczach”
środa, 10 sierpnia 2016 08:09

„Królowa Polski o wielu obliczach”

 
„Królowa Polski o wielu obliczach” „Królowa Polski o wielu obliczach” fot. nadesłane

W środę 17 sierpnia w Centrum Kultury Scena to Dziwna odbędzie się wernisaż wystawy pod tytułem „Królowa Polski o wielu obliczach”.

Wystawa "Królowa Polski o wielu obliczach" to 47 kopii wizerunków Matki Bożej koronowanych przez Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, od rekoronowanego obrazu Bogarodzicy Unitów w Chełmie Lubelskim w 1946 roku do Wambierzyckiej Królowej Rodzin koronowanej w 1980 roku. Wszystkie kopie namalowała w ciągu 5 lat Bożena Aleksy z Warszawy. Madonna Łokietkowa, Matka Cyganów z Rywałdu, Pani ze Świętej Lipki i Świętorodzinna ze Studziannej - namalowana z koroną i w fartuszku, to tylko kilka obrazów z całej ekspozycji.

Zapraszamy na otwarcie, które odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 17:00 w eSTeDe. Wystawę będzie można oglądać do 22 sierpnia w godzinach od 10.00 do 18.00 w Centrum Kultury Scena To Dziwna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane