Jesteś tutaj:Kultura Judicaël Perroy na inaugurację Akademii Gitary
wtorek, 16 sierpnia 2016 12:39

Judicaël Perroy na inaugurację Akademii Gitary

 
Judicaël Perroy Judicaël Perroy fot. nadesłane

Gitara klasyczna to od wielu lat motyw przewodni festiwalu. Co roku do Wielkopolski zapraszani są wybitni wirtuozi tego gatunku, którzy swą grą propagują instrument w wielu zakątkach regionu.

Przedstawicielem tego gatunku jest wybitny wirtuoz gitary klasycznej – Judicaël Perroy, który już 28 sierpnia zagra w gnieźnieńskim kościele Farnym. Występ rozpocznie się o godzinie 17:00.

Perroy jest laureatem wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych. W 1997 roku zdobył nagrodę na 15th Guitar Foundation of America International Competition and Convention, która pozwoliła mu na trasę po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie z ponad sześćdziesięcioma koncertami i kursami mistrzowskimi. W sierpniu bieżącego roku artysta wystąpi z solowym repertuarem w gnieźnieńskim Kościele Farnym.

Urodzony w Paryżu, grę na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat. W wieku 11 lat występował jako solista w dwóch koncertach Vivaldiego z Ensemble Instrumental du Mans, pod kierunkiem André Girard. W wieku 14 lat zdobył drugą nagrodę na międzynarodowym konkursie gitarowym Ile de France. W 1992 roku – jednomyślną decyzją jury –  zdobył główną nagrodę i nagrodę publiczności na 15. Konkursie im. Rene Bartoli’ego.  W 1994 roku otrzymał Licence de concert Ecole Normale de Musique w Paryżu (klasa Alberto Poncesa) a później, w tym samym roku, otrzymał pierwszą nagrodę na 7. Międzynarodowym Konkursie Bourg-Madame.

Studiował na Delia Estrada i Raymond Gratien w Ecole Nationale d'Aulnay-sous-Bois, edukację tam ukończył z wyróżnieniem. Kontynuował także studia muzyczne Roberto Aussel i Daniel Lavialle. W 1996 roku ukończył Konserwatorium Paryskie z najlepszym wynikiem w klasie gitary.

Perroy jest również wysoko ceniony jako nauczyciel. Był zapraszany na kursy mistrzowskie do wielu najlepszych akademii muzycznych i uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie.  Jego studenci takż zdobywają liczne nagrody w konkursach regionalnych, krajowych i międzynarodowych, w tym np. Guitar Foundation of America. Od 2004 roku Judicaël Perroy wykładał w Ecole Nationale de Musique d'Aulnay-sous-Bois, natomiast we wrześniu 2011 rozpoczął pracę na uniwersytecie Pole Supérieur of Lille.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane