Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 września 2016 10:01

Zalewski Solo Act w ramach Akademii Gitary

 
Zalewski Solo Act Zalewski Solo Act fot. nadesłane

Będzie to ostatni koncert w ramach Festiwalu Akademia Gitary w Gnieźnie. Na scenie amfiteatru Centrum Kultury Scena to Dziwna wystąpi Krzysztof Zalewski.

W tym projekcie Krzysztof „Zalef” Zalewski występuje  w solowej odsłonie: Zalewski Solo Act. Gra przede wszystkim na gitarze, ale także perkusji, klawiszach i zaskakuje w wielu innych odsłonach, tworząc niemal jednoosobowy zespół. Niezwykle wciągający, interesujący oraz pełen wybuchowej energii koncert dla każdego już 10 września w Gnieźnie.

Zalewski to muzyk, kompozytor, autor tekstów, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Po wydaniu debiutanckiej płyty „Pistolet”, zniknął na 9 lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie, występując w zespołach Nosowska, HEY, Muchy, Japoto oraz BRODKA, a nawet grając w filmie.

Zadebiutował ponownie w 2013 r., powracając tym razem z autorską płytą "ZELIG". To album wymagający, szukający nowych dróg, nie dający się zagrzebać w rutynie, rzucający wyzwanie dzisiejszej muzyce popularnej. Ten krążek to 10 rockowych piosenek, ambitnych
i chwytliwych zarazem.

Ubiegłego lata Zalewski stanowił wraz z Organkiem trzon zespołu Męskie Granie Orkiestra na trasie MG. Budyń (Pogodno) mówi o jego muzyce że "to narracje przepełnione miłością, tęsknotą, odwagą, nadzieją, strachem i całym spektrum młodego serca, spragnionego życia w każdej jego nieprzewidywalnej magnetycznej odsłonie”.

Niedługo wychodzi jego kolejna płyta, a nowe piosenki Zalef testuje na żywym organizmie publiczności. Pierwszy singiel z tego krążka "Luka" już można usłyszeć z stacjach radiowych.

Koncert odbędzie się w eSTeDe w sobotę 10 września o godzinie 19:00. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w eSTeDe.