Jesteś tutaj:Kultura Yankel Band wystąpi w powiększonym składzie
środa, 21 września 2016 12:00

Yankel Band wystąpi w powiększonym składzie

 
Yankel Band Yankel Band fot. nadesłane

Po raz czterdziesty dziewiąty Agencja Artystyczna JazzGra zaprasza na spotkanie z jazzem. Tym razem do Gniezna przyjedzie łódzka grupa Yankel Band.

Yankel Band to zespół założony w 2000 r w Łodzi. Wielokrotny laureat ogólnopolskich festiwali jazzowych i bluesowych m.in. II nagroda na V Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni w 2002 roku Najlepszy Łódzki Zespół Jazzowy Roku 2006 – Gala Jazzowa Grand Prix „Melomani” w Łodzi.

Yankel Band  koncentruje się na tworzeniu własnej muzyki instrumentalnej opartej na akustycznym brzmieniu i improwizacji. Specyficzne instrumentarium – skrzypce, gitara klasyczna i akustyczna, kontrabas to wynik klasycznego wykształcenia muzyków. W kompozycjach grupy słychać elementy jazzu, bluesa i muzyki etnicznej. Jednak główną cechą muzyki  Yankel Band  jest słowiańska melodyjność tematów.

Grupa przyjedzie do Gniezna w powiększonym składzie. Na scenie wystąpi: Piotr Przybyła - skrzypce, Krzysztof Kociszewski - gitara klasyczna, Radosław Wróbel - gitara basowa oraz Sylwia Walczak - instrumenty perkusyjne.

Grupa wystąpi  24 września  w  Miejskim Ośrodku  Kultury o godzinie 20.00. Bilety do nabycia w sieci kup bilecik, a także w MOK-u oraz w dniu koncertu w cenie
30 zł i 20 zł dla młodzieży szkolnej i studentów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane