Jesteś tutaj:Kultura Rekonstrukcja słowiańskiego modelu świata
poniedziałek, 14 listopada 2016 14:27

Rekonstrukcja słowiańskiego modelu świata

 
Rekonstrukcja słowiańskiego modelu świata zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na kolejne spotkanie, odbywające się w ramach Dziedzińca Historii. Tym razem prelegentem będzie prof. Andrzej Szyjewski z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prelegent, który przyjedzie z Krakowa, jest religioznawcą, autorem między innymi pozycji pt. "Religia Słowian" - pozycji, która została wydana przez księży Jezuitów w ramach serii: "Mała Biblioteka religii". Poruszając temat słowiańskiej wizji świata z czasów lechickich, organizatorzy chcą sięgnąć do początków kształtowania się naszej tożsamości i może uda się dzięki temu zobaczyć, co z tego naszego słowiańskiego dziedzictwa w nas pozostało.

Spotkanie pt. "Rekonstrukcja słowiańskiego modelu świata" odbędzie się w piątek 18 listopada o godzinie 18:00 w bibliotece klasztoru OO. Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej. Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane