Jesteś tutaj:Kultura Klasycznie i świątecznie w MOK-u
czwartek, 08 grudnia 2016 19:17

Klasycznie i świątecznie w MOK-u

 
Klasycznie i świątecznie w MOK-u fot. Magdalena Wardęcka

Będzie to ostatnia, tegoroczna odsłona Królewskiego Salonu Sztuki w Miejskim Ośrodku Kultury, który przybierze świąteczny nastrój.

W najbliższą niedzielę 11 grudnia o godzinie 16:00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury na świąteczny, ale i klasyczny występ, gdyż zaprezentują się na nim uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie, Zespół Wokalny „Retro” oraz Towarzystwo Śpiewacze „Dzwon”. – Ten tydzień jest dla nas koncertowy. Od poniedziałku odbywają się występy mikołajkowe, których łącznie będzie pięć. Podsumowaniem tych działań będzie koncert w MOK-u. Wystąpią tam uczniowie od klasy drugiej aż do szkoły średniej. W programie muzyka związana ze świętami: pastorałki, kolędy, świąteczna muzyka klasyczna. Wykonania solowe, zespołowe, zagra także orkiestra smyczkowa. Koncerty tego typu są dla nich możliwością pokazania się, ale i obycia się ze sceną i nabrania dla niej rutyny, aby ten element tremy zminimalizować – mówił dyrektor Szkoły Muzycznej w Gnieźnie, Rafał Stańczak.

Będzie to koncert wielopokoleniowy, bo oprócz uczniów szkoły muzycznej wystąpi zespół wokalny Retro oraz najstarszy w Polsce, bo liczący sobie ponad 150 lat, chór świecki „Dzwon”. – Wszyscy zaprezentują się wokół jednego obrębu tematycznego, jakim jest czas świąteczny: kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne. Będzie to klimat, który przygotuje nas na czas świąt bożonarodzeniowych – mówił dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Dariusz Pilak.

Na Królewski Salon Sztuki można uzyskać bezpłatne zaproszenia dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy na niedzielny koncert.

1 komentarz

  • Link do komentarza eWitoo czwartek, 08 grudnia 2016 20:08 napisane przez eWitoo

    W jakim zespole zagra dyro? Taniec, kabaret, śpiew?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane