Jesteś tutaj:Kultura Michał Wiśniewski wraz z Wielkim Małym Uśmiechem
poniedziałek, 19 grudnia 2016 16:22

Michał Wiśniewski wraz z Wielkim Małym Uśmiechem

 
Michał Wiśniewski wraz z Wielkim Małym Uśmiechem fot. Magdalena Wardęcka

Stowarzyszenie Wielki Mały Uśmiech  po raz kolejny zorganizowało świąteczny koncert, którego gwiazdą był Michał Wiśniewski, lider grupy Ich Troje.

Stowarzyszenie Wielki Mały Uśmiech od lat opiekuje się najbardziej potrzebującymi dziećmi i młodzieżą z Gniezna, a w szczególności z osiedla Grunwaldzkiego. Celem organizacji jest prowadzenie dla nich zajęć, a także udzielanie im pomocy w zaspokajaniu materialnych, edukacyjnych i kulturalnych potrzeb.

Świąteczny koncert był efektem kilkumiesięcznej pracy podopiecznych stowarzyszenia, którzy wraz z Andrzejem Malickim przygotowywali się do spektaklu „Przy wigilijnym stole”. Opowieść ta zwracała uwagę na magię świąt, ale także na problemy dzieci z domów trudnych. Przedstawienie było połączeniem słownego przekazu, muzyki i piosenki, którą wspierał także Michał Wiśniewski.

Artysta, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, odwiedza m.in. domy dziecka. Na jego trasie było także Gniezno i spektakl w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech, którym udzielił m.in. wsparcia scenicznego. Michał Wiśniewski, który także pochodzi z patologicznego domu, a ostatecznie trafił z niego do domu dziecka, mówił gnieźnieńskim dzieciom i młodzieży z Wielkiego Małego Uśmiechu, że nie mogą się poddawać, gdyż mogą osiągnąć wszystko co chcą. Spektakl „Przy wigilijnym stole”, nad którym ciężko pracowali, tylko te słowa podkreślał.

Dochód z koncertu świątecznego ma posłużyć na zmianę lokalu stowarzyszenia, które chce swoim podopiecznym zapewnić jak najlepsze warunki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane