Wydrukuj tę stronę
wtorek, 20 grudnia 2016 19:37

Uczniowie „Ekonomika” pokazują swoje pasje

 
Uczniowie „Ekonomika” pokazują swoje pasje fot. Rafał Wichniewicz

W gnieźnieńskim "Ekonomiku" rozpoczął się szkolny festiwal kultury i sztuki, na którym uczniowie tej placówki mogą zaprezentować swoje zainteresowania i pasje.

Wydarzenie przebiega pod hasłem "Kulturalny Ekonomik" i skierowany jest od uczniów dla nich samych. Wszystko po to, by pokazać iż nie tylko samą nauką żyje młody człowiek, ale także posiada on pasje, które warto prezentować swoim rówieśnikom. 

- Pomysł zrodził się z inicjatywy nauczycieli Łukasza Mucioka i Joanny Arndt-Młodzikowskiej, aby pokazać sztukę i pasję naszych uczniów, ich kulturę, teatry, rysunek, fotografię. Dzisiaj mamy wystawę rysunku i prac artystycznych uczniów Technikum organizacji reklamy. Chcemy poznać i pokazać ich pasje i uzdolnienia, ponieważ uczniów mamy coraz więcej a tych zainteresowań również przybywa - mówił Robert Bazułka, nauczyciel języka niemieckiego.

We wtorkowe południe w Atelier szkolnym otwarto "artworksy" - prace artystyczne uczniów Technikum organizowania reklamy: - Lubię malować twarze ludzi, portrety, ale nie takie zwykłe, tylko raczej są to niezwykłe postacie, mające coś charakterystycznego, ale okraszonego też czymś mrocznym, w ciemniejszych barwach - mówiła Weronika Kabacińska. Druga z autorek dzieł Dagmara Krawczak przyznała: Ja lubię rysować mangę, postacie są wymyślone przeze mnie, a ostatnio zaczęłam też rysować postacie z literatury polskiej, ale też w stylu mangi. Czasem rysowanie zajmuje mi kilka godzin, a czasem miesiąc, bo robię sobie przerwy i szukam inspiracji. Współautorem wystawy był także Dominik Sepaniak. 

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w szkole odbył się jeszcze spektakl teatralny "Hans Fyrtelstein", który swoją premierę miał kilka tygodni temu w ramach ogólnomiejskiego Festiwalu Dziedzictwa Kulturowego "Fyrtel". Swoje pasje pokażą też wychowawcy - w środę będzie okazja do obejrzenia wystawy zdjęć jednego z nauczycieli szkoły - Mirosława Dudko, a w czwartek - występ chóru szkolnego pod kierownictwem (także nauczycielki z "Ekonomika") Justyny Pinkowskiej.

Galeria