Jesteś tutaj:Kultura Koncert noworoczny na Królewskim Salonie Sztuki
poniedziałek, 09 stycznia 2017 11:30

Koncert noworoczny na Królewskim Salonie Sztuki

 
Koncert noworoczny na Królewskim Salonie Sztuki fot. Magdalena Wardęcka

Podczas Królewskiego Salonu Sztuki w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpili bydgoscy soliści z Arte Con Brio.

Pierwszy w tym nowym roku Królewski Salon Sztuki cieszył się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem była sala zapełniona do ostatniego miejsca. W MOK-u z noworocznym koncertem zaprezentowali się Arte Con Brio. – Grupa związana jest z Filharmonią Bydgoską, czy Operą Nową. Nie ukrywamy, że wzorujemy się na tych \ najsłynniejszych na świecie koncertach noworocznych, które odbywają się w Wiedniu. U nas także będzie dużo muzyki z repertuaru rodziny Straussów. Będzie też trochę współczesnej rozrywki – mówiła Iwona Piechocka-Jóźwiak z MOK-u.

Na koncercie oprócz klasycznych utworów nie zabrakło polskich piosenek. Publiczność śpiewała razem z wykonawcami, a wszystko to sprawiło, że koncert miał prawdziwie operetkowy charakter. – Tak jak co roku na koncertach noworocznych bazujemy na muzyce Straussów. Jest to bardzo popularna muzyka, można powiedzieć, że przeżywa swój renesans – mówił Mirosław Przybył z Arte Con Brio.

W Arte Con Brio występują: Marcin Pawełczyk – skrzypce, Mirosław Przybył – altówka, Krystyna Prystasz – skrzypce, Agata Jarecka – wiolonczela. Występ w gnieźnieńskim MOK-u wspierany był przez dwóch solistów: Katarzynę Jaracz oraz Karola Krasulaka.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Ostatnio dodane

GPS