Jesteś tutaj:Kultura TSA na Gali Królików i Ambasadorów
poniedziałek, 09 stycznia 2017 16:39

TSA na Gali Królików i Ambasadorów

 
TSA na Gali Królików i Ambasadorów fot. Magdalena Wardęcka

Tegoroczna gala rozdania nagród kulturalnych miasta Gniezno oraz Gala Ambasadorów odbędzie się wcześniej, gdyż zaplanowano ją na 28 stycznia.

Gala Królików odbędzie się w naszym mieście po raz czwarty, natomiast Ambasadorów Miasta Gniezna po raz trzeci. W sobotę 28 stycznia kolejne osoby otrzymają te tytuły. W poprzednich latach nagrody kulturalne miasta Gniezna otrzymali: Elżbieta Binkowska, Paweł Bartkowiak, Jakub Dzionek, Jarosław Mixer Mikołajczyk, Krzysztof Gronikowski. To oni utworzyli niezależną Kapitułę Nagrody, która od tej pory nominuje kolejnych laureatów. W 2015 roku była to Marzena Szczerkowska, Aleksander Schmidt oraz gnieźnieńska scena hip-hop; a w 2016 zespół „Zagrali i Poszli”.

Tego samego dnia po raz trzeci zostanie przyznany tytuł Ambasadora Miasta Gniezna. – Ambasadorem Gniezna może zostać osoba zajmująca się różnymi dziedzinami: sportem, biznesem, polityką, szeroko rozumianymi działaniami na rzecz Gniezna. Do tej pory wybranych zostało pięcioro ambasadorów: Arcybiskup Senior Henryk Józef Muszyński, Bogusław Biszof, Grzegorz Hyży, Zofia Nowak, Kacper Gomólski – mówił Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz.

Kto otrzyma ten tytuł w roku 2017 będzie można dowiedzieć się podczas gali, która odbędzie się 28 stycznia w Teatrze Fredry. Galę uświetni akustyczny występ grupy TSA. Bezpłatne zaproszenia na galę i koncert można odbierać w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w Urzędzie Miasta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Ostatnio dodane

GPS