Jesteś tutaj:Kultura Księżniczka i smoki na Czytajkach
wtorek, 10 stycznia 2017 19:00

Księżniczka i smoki na Czytajkach

 
Księżniczka i smoki na Czytajkach fot. eSTeDe

Pierwsze w tym roku „Czytajki z naszej bajki” za nami. Najmłodsi miłośnicy bajek  uczestniczyli w noworocznym poranku czytelniczym zorganizowanym w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w Centrum Kultury Scena To Dziwna.

Dzieci miały okazję zapoznać się z książką „Księżniczki i smoki” autorstwa Christiny Björk, pięknie zilustrowanej przez Evę Eriksson. W czasie zajęć zamieniły  się w baśniowe postacie, wysłuchały głośno przeczytanej jednej z siedmiu  fascynujących przygód o nowoczesnych księżniczkach, które są zupełnie samodzielne  i w ogóle nie boją się smoków.  Okazało się, że  księżniczki to nie są piękne istoty, zajęte czekaniem na księcia, ale kilkuletnie dziewczynki ,pyzate, czasami humorzaste i rozkapryszone, ale zawsze skłonne do zabawy. Smoki zaś bywają malutkie, uzależnione od Internetu lub same chcą być księżniczkami.  

Zabawna pozycja szwedzkich autorów na pewno na  długo zapadnie w pamięć  małym uczestnikom spotkania. Wszystkich zainteresowanych książką zapraszamy do jej wypożyczania w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna.

źródło: Ewa Jaworska, BPMG

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS