Jesteś tutaj:Kultura Strefa komiksu po raz drugi w Gnieźnie
sobota, 14 stycznia 2017 19:20

Strefa komiksu po raz drugi w Gnieźnie

 
Strefa komiksu po raz drugi w Gnieźnie fot. Rafał Wichniewicz

Już w najbliższy piątek w czytelni I LO po raz kolejny zaprezentowane zostaną ciekawe komiksy - tym razem organizatorzy chcą przybliżyć tematykę historii, ale nie tylko.

Okazję do zapoznania się z ciekawą tematyką będzie miał każdy - już w piątek 20 stycznia w godzinach od 13:00 do 19:00 w Czytelni na piętrze przy I Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się cykl kilku spotkań.

- Po raz drugi w czytelni zaprezentujemy najciekawsze komiksy ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej - tym razem z naciskiem na komiks historyczny. Będzie to trochę historia w komiksie i komiks w historii, bo z jednej strony Aleksander Gniot dyrektor biblioteki oraz doktor Michał Traczyk z Instytutu Kultury Popularnej przedstawią najciekawsze komiksy historyczne, a z drugiej strony opowiedzą o historii powstania największych wydawnictw komiksowych, których produkty na trwałe wpisały się w tę rzeczywistość kulturalną - mówiła Joanna Gronikowska, animator kultury. Na wydarzeniu pojawią się nie tylko same komiksy historyczne, ale także największe dzieła sztuki komiksowej, np. z okładkami 3D czy serie kolekcjonerskie. Towarzyszyć jej będzie także wystawa figurek i makiet Star Wars oraz warsztaty orgiami, a pod czujnym okiem mistrza tej sztuki będzie można samemu spróbować sił w tworzeniu papierowego Yody czy kosmicznych statków. 

Harmonogram spotkania w piątek 20 stycznia:

  • 13:00 - 15:00 - "Historia komiksem pisana" - blok dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W programie spotkanie z Aleksandrem Gniotem oraz Michałem Traczykiem.
  • 17:00 - 19:00 - część otwarta dla wszystkich "komiksomaniaków" - czytelnia komiksów, wystawa Star Wars, kosmiczne origami oraz games room.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane